Farba roka 2022. Páči sa Vám?

Spoločnosť Pantone opäť na konci kalendárneho roka prichádza so správou, na ktorú čaká celý módny aj dizajnérsky svet. Vyhlásenie farby roka. Je to v skutku dôležitý okamih, pretože nejde len o farebný odtieň, ktorý budeme nasledujúci rok vídať na oblečení, v reklamách či interiérových doplnkoch. Spoločnosť Pantone výberom farby pre nasledujúci rok, chce zároveň priniesť posolovstvo. Výber farby roka je totiž zložitý proces, do ktorého vstupujú mnohé faktory ako napríklad spoločenské dianie a  ekonomická situácia vo svete, sociálne pomery, technologický vývoj atď.

Tohtoročný výber farby pre rok 2022 poznačila samozrejme pandemická situácia v súvislosti s ochorením Covid 19. S tým úzko súvisí presun našich životov do digitálneho sveta. Modrá farba symbolizuje digitalizáciu sveta, a práve preto sa stala ona, farbou roka 2022. Aj keď nie tak celkom. Nie priamo modrá, ale najteplejšia a najveselšia z odtieňov modrej, farebný odtieň Very Peri. Že ste o nej ešte nepočuli? Je to dosť možné. Vznikla totiž len pred nedávnom. Je to teda nová úplne nová farba.

Pantone Invented a New Hue for Its 2022 Color of the Year: Very Peri |  Allure
Zdroj: pantone.com

Vznikla kombináciou modrej a červenej. Z modrej farby si má vziať pokoj a harmóniu, a z červenej farby energiu a vzrušenie. Celkovo by farba roka 2022 mala vyžarovať optimizmus do ďalšieho roka. Očakávanie nových optimistických noviniek a kreativity. Má byť symbolom zmeny a digitalizácie. Zvýrazňuje teda aktuálne prepájanie digitálneho a reálneho sveta. Pričom dôraz sa  kladie na budovanie vzájomných vzťahov a východ zo samoty.

Farbu roka 2022 budeme nasledujúcich 12 mesiacov vídať asi častejšie. Oblečenie, doplnky, interiérové doplnky, reklamy, produkty či obaly, atď. Aj keď je to pomerne výrazná farba budete prekvapení, kde všade sa dá využiť.

Pantone Color of the Year 2022 - Los Angeles Times
Zdroj: internet

Keďže my sme portál o nábytku a s nábytkom si rozumieme, prinášame náš pohľad na využiteľnosť tejto farby. 😉 Aj keď aktuálne je trendom farebná sedacia súprava, až takáto výrazná sedačka si zrejme prívržencov nenájde. Keďže sa jedná o veľmi špecifický odtieň, ktorý naviac vznikol len nedávno, výrobcovia nábytku ešte neponúkajú poťahovú látku v tomto špecifickom odtieni.

Pantone Color Of The Year 2022: Very Peri
Zdroj: internet

Bytové doplnky vo farbe Very Peri sa ale môžu stať celkom hitom. Vankúše, obrazy, rámčeky na fotky, vázy. Farba roka 2022 vnesie do interiéru veselosť a optimizmus. Určite budú zaujímavé aj farebné kombinácie s touto farbou. Fialová a svieža zelená, veď to je fialka. 🙂 Vo Vašom interiéri bude táto kombinácia symbolom prírody, harmónie, pokoja, jari.

Very Peri Presents A Landscape Of Infinite Possibilities | Metro.Style
Zdroj: internet

Čo Vy nato? Riadite sa týmito módnymi trendami? Napíšte nám, sme zvedaví.

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *