Háčkované koberce – ako ich čistiť a kde ich použiť.

Trendy sú neúprosné! Menia sa nielen v móde, ale aj v dizajne, bývaní. Musíme Vám teda predstaviť najnovšie trendy v bývaní. Dnes sa bližšie pozrieme na háčkované koberce. Počuli ste už o nich? Videli ste ich už? Alebo ich dokonca už máte doma, či ste si ich vyrobili?

Zdroj: internet

Čo napovie háčkovaný koberec o Vašom štýle?

Keď sa povie háčkovaný, azda väčšina z nás si predstaví háčkovaný obrus u babičky na komode či stolíku. Dnes sa už háčkované veci, doplnky, využívajú v rôznych oblastiach. Nie je to teda retro! Obľúbené sú napríklad háčkované hračky či kabelky, a momentálne aj koberce. Sú krásne handmade výrobky. Nie je to sériová výroba a teda každý kúsok je jedinečný. Háčkované veci teda nie sú retro, sú momentálne moderné a veľmi trendy. Istotne ste si všimli, že akýkoľvek handmade doplnok v interiéri prináša pocit tepla a domova. Skutočne stačí malá ručne vyrobená dekorácia a celkový pocit v miestnosti sa zmení. Rovnako pôsobí aj háčkovaný koberec. Do Vášho domu prinesie niečo jedinečné. Spomienka na krásne detstvo, pocit harmónie, tepla domova. Čo evokuje vo Vás háčkovaný koberec?

Háčkovaný koberec / kaMiko - SAShE.sk - Handmade Úžitkový textil
Zdroj: internet

Háčkovaný koberec mandala

Mandala. Zrejme poznáte mandala omaľovánky. Upokojujúce, oddychové omaľovánky, s množstvom maličkých tvarov. Čo je to mandala? Sú v podstate kruhy a obrazy vytvárané z kruhov. Má byť symbolom myšlienky, že život sa nikdy nekončí a všetko je prepojené. Pri tvorbe aj pozorovaní mandaly by malo dôjsť k upokojeniu sa a nájsť vnútornú rovnováhu. Mandala je teda veľmi vhodná do interiéru, či už ako obraz alebo aj koberec.

Wunderbare Teppiche Ideen von Häkeln - #häkeln #Ideen #tapis #Teppiche #von  #Wunderbare | Кружевной коврик, Коврики своими руками, Ковры
Zdroj: internet

Háčkovaný koberec do obývačky

Rôzne tvary, veľkosti, vzory aj farby. Kombinácie sú nekonečné! A čo umiestnenie? Kde môžete umiestniť háčkovaný koberec? Prvou izbou je obývačka. V obývačke háčkovaný koberec rozhodne vynikne. Bude to dizajnový doplnok, ktorý zaujme Vašu návštevu na prvý pohľad. Nedávajte ho pod konferenčný stolík.

These 'Lace Coin' Mats Designed By Tatiana Ryazanova Take Crochet Rugs To  The Next Level | KnitHacker
Zdroj: internet

Určite by ste ho mali nechať vyniknúť. Háčkovaný koberec sa skvelé hodí k ušiaku. Ušiak je dokonalé kreslo na oddych. Je tvarované tak aby poskytol oporu pre Váš chrbát a hlavu, a ruky budú v správnej polohe vďaka podrúčkam. Kreslo ušiak je teda skvelou voľbou do obývačky na sledovanie televízie, čítanie knihy či podriemkanie si. 🙂 A videli ste už hojdacie kreslo ušiak?

https://www.vera-nabytok.sk/p/25803/kreslo-usiak-196.aspx

Háčkovaný koberec pri posteli

Háčkovaný koberec pri posteli je skvelý nápad. Ráno po prebudení sa postavíte na mäkký a naviac skutočne krásny, a jedinečný kúsok. Ak si zvolíte vhodný dekor na koberci, môžete sa ráno tešiť aj na príjemnú masáž chodidiel a stimuláciu bodov na nohách. A ako som už spomenula, poteší Vás pohľad na krásny koberec. A deň začnete s úsmevom!

Macrame Rug Boho Area Rugs Cotton Woven Small Carpets with Tassels for  Bedroom Living Room Bathroom Entryway Nursery Home Decor, 35" L x 24" W -  Walmart.com
Zdroj: internet
35 Unique Crochet Rug Patterns (With Pictures) - Cotton & Cloud
Zdroj: internet

Ako čistiť háčkovaný koberec?

Ako čistiť háčkovaný koberec? Ako sa o neho starať? No úplne jednoducho. Dokonca jednoduchšie ako o bežné koberce v domácnosti. Háčkovaný koberec stačí vyprať v práčke na 40 stupňov. Použiť môžete klasický prášok či aviváž. V podstate je to rovnaké ako pranie pleteného svetra. Pri kúpe háčkovaného koberca sa môžete informovať z akej látky je koberec vyrobený a teda ako ho správne ošetrovať a prať.

Kde kúpiť háčkovaný koberec?

Na internete nájdete mnohé ponuky. Ale odporúčame sa obrátiť na handmade výrobcov. Napríklad na sociálnych sieťach nájdete mnohých. Handmade výrobca Vám vyrobí koberec presne pre Vás. Vy si zvolíte veľkosť, farbu, tvar či vzor. Je to skvelé! Budete mať doma jedinečný koberec, ako nikto iný!

Očarili Vás tieto koberce? Máte doma takýto kúsok? Alebo by ste chceli mať?

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *