Ako zariadiť byt v súlade so znamením zverokruhu?

Astrológia ako holistická oblasť definuje naše potreby interiérového dizajnu a zastáva názor, že do určitej miery sú naše preferencie definované naším znamením zverokruhu. Ako zvyčajne vyzerajú obydlia jednotlivých znamení zverokruhu? No niektoré sú luxusné a plné nádhery, iné udržiavané v škandinávskom štýle. Niektoré znamenia uprednostňujú umelecký neporiadok a eklekticizmus, iné si dávajú záležať na poriadku a zameriavajú sa na klasické a praktické doplnky. Zistite, aké preferencie pri zariaďovaní bytov majú rôzne znamenia zverokruhu. Skontrolujte, či Váš byt vyzerá tak, ako naznačuje astrológia.

Ideálny domov pre Barana, Býka, Blížencov, Raka, Pannu, Váhy, Škorpióna, Strelca, Kozorožca, Vodnára, Ryby

Niektoré znamenia snívajú o bohémskom loftovom ateliéri, iné túžia po vile s bazénom a ďalším stačí pohodlná chata na predmestí. Niektorí sa rozhodnú pre klasické doplnky a dajú si záležať na poriadku, iní uprednostňujú eklekticizmus a umelecký neporiadok. Ako zvyčajne vyzerajú obydlia jednotlivých znamení zverokruhu?

Baran (21. marca – 20. apríla)

Má rada moderný nábytok, ktorý je nenáročný na údržbu. Nechce tráviť priveľa času upratovaním, pretože ho oveľa viac zaujíma, čo sa deje vonku. Priťahujú ho svetlé a šťavnaté farby, najmä odtiene červenej. Aj keď si to nemôže dovoliť, kúpi si najrôznejšie vychytávky – napríklad najnovší typ televízora. Len čo si uvedomí, že začínajú zastarávať, rýchlo ich nahradí inými. Zaujímavé je, že Baran sa nesnaží kúpiť si vlastný byt. Môže bývať v prenajatom, pokiaľ mu dáva pocit slobody, je priestranný a energický.

Barani majú radi najmä odtiene červenej.

Býk (21. apríla – 21. mája)

Pre Býka znamená domov istotu a ochranu. Vlastná strecha nad hlavou je pre toto znamenie nevyhnutná, takže ak mu to finančné prostriedky dovolia, radšej si kúpi niečo vlastné (najlepšie veľký, priestranný dom) ako prenájom. Býci uprednostňujú tradičné, praktické domy a byty, najlepšie so záhradou, pretože milujú byť obklopené prírodou. Ak nemajú vlastnú záhradku, ich byt sa aj tak bude topiť v zeleni, pretože milujú nielen rastliny, ale majú aj tzv. „dobrú ruku“. Býci majú radi pevný a pohodlný nábytok, ktorý vydrží dlhé roky. Zvolia tiež skôr klasické doplnky a materiály, ktoré nikdy nevyjdú z módy.

Býci uprednostňujú nadčasový nábytok.

Blíženci (22. mája – 20. júna)

Pri výbere domova Blížencov je dôležitá rozmanitosť a prispôsobivosť. Chcú izby, ktoré môžu využívať podľa svojho rozmaru: jeden deň pracujú v kuchyni a druhý v spálni a všade sa cítia rovnako pohodlne. Ľudia pod týmto znamením sa cítia najšťastnejšie v miestnostiach plných vzduchu, svetla a priestoru. Majú tiež radi veľké okná so zaujímavým výhľadom. V tmavých a izolovaných miestnostiach sa rýchlo cítia depresívne a sú preťažení. Byt Blížencov je tiež zvyčajne eklektickou zbierkou rôznych predmetov: starých, zvláštnych alebo veľmi moderných. Dvojča si doma necháva to, čo sa mu páči, intriguje ho alebo sa mu nejakým spôsobom prihovára – nevenuje pozornosť tomu, či nábytok a doplnky k sebe ladia. V každom voľnom kúte bytu vidieť aj kopu novín a kníh, ktoré hrozia, že sa okamžite zrútia.

Blíženci majú radi vzdušnosť.

Rak (21. júna – 22. júla)

Zo všetkých znamení zverokruhu má Rak najradšej domov a rodinu. Môže dokonca prežiť celý svoj život v tom istom dome, v ktorom vyrastal. Pri zariaďovaní a zdobení domova si vyberá tradičné predmety, ktoré mu budú dlho slúžiť. Uprednostňuje starožitnosti pred moderným nábytkom obchodných reťazcov. Raci milujú zbieranie predmetov, a tak môže byť dom typického predstaviteľa tohto znamenia zaprataný všelijakými drobnosťami, ktoré si ešte pamätajú jeho prastarých rodičov. Toto je veľmi rodinné znamenie – takže môžete očakávať, že na stenách budú visieť obrázky jeho blízkych od ich narodenia až po ich 90. narodeniny.

Starožitný nábytok s nádychom modernosti.

Lev (23. júla – 22. augusta)

Dom leva nemusí byť nevyhnutne hrad, ale Lev s ním bude aj tak zaobchádzať ako s kráľovským sídlom. Na znak dôstojnosti chce Leo, aby miesto, kde žije, odrážalo jeho postavenie. Bude to pohodlné, noblesné a luxusné, ako si Lev môže dovoliť. Mäkké koberce, pohovky, vírivka či zrkadlá v pozlátených rámoch – ľudia v tomto znamení budú chcieť mať aspoň niečo z týchto vecí. Svojím domovom sa radi chvália, a tak sa postarajú aj o to, aby tu bolo pohodlné miesto na hosťovanie hostí a organizovanie nezabudnuteľných večierkov.

U leva čakajte luxus.

Panna (23. august – 22. september)

Ľudia pod týmto znamením sú známi svojou upravenosťou hraničiacou s pedantnosťou, a tak si po vstupe do bytu Panna chce každý povedať: „Ach, ako je to tu čisté!“. Interiér možno nepôsobí veľmi útulne a sterilne, no v takýchto miestnostiach sa Panny cítia najlepšie. Panna je veľmi sporivá, preto si byt zariadi skromne, no veľmi funkčne. Neodolá však kúpe moderných vychytávok, najmä tých, ktoré jej pomôžu pri upratovaní či príprave zdravých jedál.

Panna preferuje sterilné prostredie a minimalizmus.

Váhy (23. september – 23. oktober)

Či už Váhy žijú v malom byte alebo majú veľký priestranný dom, interiér je vždy zariadený vkusne: v tlmenej škále farieb, ktoré lahodia oku, pretože Váhy majú zvyčajne vynikajúci vkus a vyhýbajú sa okázalým a bizarným veciam. Nábytok a doplnky k sebe dokonale ladia a sem-tam sa nájde zaujímavá dekorácia, ktorá sa pre hostí môže stať zámienkou na rozhovor. Váhy milujú hudbu a majú umelecké vlohy, takže stred miestnosti môže zaujať nástroj. A aj keď sa Váhy na nič nehrajú, určite zainvestujú do dobrej hudobnej výbavy a veľkej zbierky platní. Ľudia v tomto znamení majú slabosť aj pre elegantný riad – môžete teda očakávať, že kávu u Váh budete piť v krásnej porcelánovej šálke.

Vkusne zariadená obývačka u ľudí v znamení Váhy.

Škorpión (23.10-21.11)

Škorpióni sú tajomní, cenia si diskrétnosť a je to vidieť aj v interiéroch, ktoré obývajú. Obľubujú tmavé farby ako bordová či čierna. Sem tam dajú drahšiu položku, ktorá môže naznačovať ich finančný stav. Hostia sú pozvaní zriedka a do spálne sú pozvaní iba vybraní ľudia. Práve tento posledný interiér je najintímnejším svetom Škorpióna. Toto znamenie má najväčší sexuálny temperament z celého zverokruhu, takže jeho spálňa môže prekvapiť – na strope budú zrkadlá a v šatníku rôzne erotické vychytávky, ktoré vás nabádajú k experimentom.

Škorpióni obľubujú tmavé farby, čo sa môže prejaviť aj pri výbere nábytku.

Strelec (22.11-20.12)

Typický predstaviteľ tohto znamenia potrebuje vo svojej domácnosti veľa políc s knihami. Strelci majú počas svojho života obrovskú potrebu učiť sa, preto zbierajú knihy na rôzne témy a držia ich natlačené na policiach, zvyčajne náhodným spôsobom. Aj Strelec rád prijíma hostí, a tak sa postará o to, aby v jeho byte bolo pohodlné miesto na spoločné hodovanie. Toto znamenie miluje cestovanie, takže môžete očakávať suveníry z jeho nedávnych výletov po hradbách aj mimo nich. Charakteristickým znakom Strelcovho bytu je tiež … neporiadok. Toto znamenie zverokruhu má však toľko šarmu, že hosťom neporiadok okolo nich väčšinou nevadí. Hostiteľovi-Strelcovi určite nie 🙂

Knižnica a neporiadok? Strelci súhlasíte?

Kozorožec (21. december – 19. január)

Pre Kozorožca je dom investíciou, chce bývať na mieste, ktoré sa mu dobre odráža. – Kozorožec má radšej malý byt v dobrej štvrti ako veľký dom v zlej štvrti. Väčšina workoholikov pochádza z tohto znamenia, takže určite jedna miestnosť v dome Kozorožca musí byť jeho pracovňou, kde môže byť ticho a v pokoji pracovať. Nábytok a doplnky v byte Kozorožca môžu prekvapiť – super drahé a moderné spotrebiče budú stáť vedľa starých a opotrebovaných vecí, ktoré Kozorožec považoval za pohodlné a praktické.

Väčšina workoholicov sú kozorožci, takže nesmie chýbať pracovný kútik.

Vodnár (20. januára – 18. februára)

Dom Vodnára môže byť šokujúco súčasný alebo naopak pôsobiť dojmom smetiska plného náhodných predmetov. Určite tam bude množstvo kníh, ale aj množstvo moderných prístrojov, ktoré uľahčujú život – drahý počítač, kuchynský robot či vaňa s masážou. Mnoho kusov nábytku v dome Vodnára možno použiť v rozpore s ich zamýšľaným účelom, pretože napríklad Vodnár sa rozhodol, že pohovka je skvelým miestom na jedenie a kuchynský stôl bude oveľa lepší ako stôl. Vodnári milujú zvieratá, najmä inteligentné a nezávislé mačky, takže môžete očakávať, že vás pri prahu privíta lenivé „mňau“.

Vodnár môže byť šokujúco štýlový.

Aké znamenie ste Vy? Sedí naša charakteristika aj na Vás?

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *