Kútik na čítanie u Vás doma! Ako vytvoriť dokonalý čitateľský kútik.

Čitateľský kútik? Poviete si: načo? Veď si sadnem do kresla alebo na gauč, a hotovo! Chceme Vás presvedčiť, že to nestačí. Aby ste si dokázali dokonale vychutnať Vašu obľúbenú knihu alebo knižnú novinku potrebujete mať doma špeciálny priestor: kútik na čítanie. Bude to Vaše osobné miesto, kde budete mať pohodlie, pokoj a ideálne podmienky. Poďte sa pozrieť ako si aj Vy doma môžete vytvoriť dokonalý čitateľský kútik.

Kútik na čítanie v spálni

Spálňa je skvelé miesto, ako vytvoriť tiché a pokojné miesto na čítanie. Na vytvorenie efektívneho čitateľského kútika je potrebné zvážiť niekoľko krokov. V prvom rade je dôležité vybrať si správne miesto v spálni, kde bude kútik na čítanie. Hľadajte oblasť, ktorá má dostatok prirodzeného svetla a je ďaleko od rušivých vplyvov, ako sú televízory alebo počítačové obrazovky. Mala by byť tiež pohodlná a príjemná, aby ste sa cítili motivovaní čítať.

Keď sa rozhodnete, kam vo svojej spálni umiestnite svoj kútik na čítanie, pridajte pohodlné sedenie, ako sú stoličky s podnožkami, veľké kreslo alebo vankúše na podlahu pre väčšie pohodlie. Môžete siahnuť aj po sedacom vaku. Umiestnite police na knihy, aby ste k nim mali ľahký prístup, keď si chcete prečítať niečo zaujímavé. Môžete tiež umiestniť malý stolík alebo stôl do rohu na uloženie potrieb na písanie poznámok, ako sú ceruzky a papier.

https://www.vera-nabytok.sk/p/22571/prirucny-stolik-vigo.aspx

Keď príde na výzdobu Vášho čitateľského kútika, zamyslite sa nad tým, čo by vás oslovilo, aby ste sa cítili extra pohodlne. Zaveďte jemné závesy a vankúše, aby bol tento priestor viac upokojujúci. Môžete tiež zavesiť umelecké diela alebo rodinné fotografie na stenu, a pridať tak rodinnú atmosféru. Nakoniec pridajte trochu okolitého osvetlenia, aby ste mohli čítať v noci bez namáhania očí. Investujte do kvalitnej veľkej stojacej lampy, ktorú umiestnite vedľa stoličky na čítanie.

Relaxačné kreslo Tyrion
Dbajte na osvetlenie!

Ak radi čítate posteli, mali by ste nato myslieť už pri kúpe manželskej postele. Vyberte si skôr polohovaciu posteľ alebo manželskú posteľ s možnosťou polohovania. Pri posteli máte určite nočný stolík. Ak zvolíte typ s policami či zásuvkou, budete mať svoje obľúbené knihy hneď po ruke.

Manželská posteľ s polohovaním – skvelý tip na čitateľský kútik.

Dodržiavaním týchto jednoduchých krokov si môžete vytvoriť efektívny kútik na čítanie, ktorý Vás povzbudí k častejšiemu čítaniu. Vďaka útulnej atmosfére, pohodlným sedadlám a množstvu kníh v okolí nebudete mať dôvod neobjavovať nové príbehy každý deň!

Kútik na čítanie v obývačke pri okne

Obývačka je ideálne miesto na oddych a môže to byť skvelé miesto aj na vychutnanie si obľúbenej knihy. Ak chcete vytvoriť príjemný priestor na čítanie, vyberte si pohodlné kreslo alebo pohovku a uistite sa, že má dostatočnú oporu.

Čitateľský kútik v obývačke pri okne.
Osvetlenie je pre čitateľský kútik nesmierne dôležité, či už je to prirodzené svetlo alebo lampa.

Máme pre Vás aj skvelú inšpiráciu! Zabudnite na čítanie knihy v kresle. Nemusíte si ani podkladať vankúše pod hlavu na pohovke. Počuli ste už o leňoškách? Je to typ pohovky pre jedného človeka. Leňoška je určená na leňošenie. 🙂 Môžete ju umiestniť do obývačky alebo spálne.

Leňoška je ako stvorená na oddych a čítanie knihy.

Nábytok umiestnite pod okno (alebo iný zdroj prirodzeného svetla), aby ste mohli počas dňa ľahko čítať bez potreby dodatočného osvetlenia. Prirodzené svetlo je najlepšou formou osvetlenia. Pridajte nejaké vankúše a mäkké prikrývky pre väčšie pohodlie a vyberte si príručný stolík na knihy, šálky čaju, kávy a obľúbeného občerstvenia. Pridajte vankúše so zaujímavými vzormi alebo textúrami, aby ste miestnosti pridali vizuálne aspekty a textúru. Nakoniec zaveste nad sedaciu časť umelecké dielo, ktoré odráža váš osobný štýl – dodá mu charakter. Pomocou týchto jednoduchých krokov si vo svojej obývačke vytvoríte útulný kútik na čítanie, ktorý je ideálny na oddych po dlhom čase.

Príručný stolík, aby ste knihy mali hneď po ruke.

Detský čitateľský kútik

Je to skvelý spôsob, ako povzbudiť deti, aby čítali. Zariadením kútika na čítanie so správnymi funkciami môžete vytvoriť príjemnú atmosféru, ktorá podnieti lásku dieťaťa ku knihám.

  • Vyberte si vhodné miesto. Aby bol kútik na čítanie pre Vaše dieťa čo najpríjemnejší, je dôležité vybrať správne miesto. Zvážte jeho umiestnenie na pokojnom mieste s malým množstvom rušivých vplyvov, hluku a dopravy. Kútik na čítanie môžete umiestniť blízko okna, aby do miestnosti prenikalo prirodzené svetlo a počas dňa ju rozjasňovalo.
  • Vytvorte príjemnú atmosféru. Uistite sa, že vytvoríte atmosféru, ktorá bude pre vaše dieťatko príjemné, keď bude vo svojom kútiku na čítanie v detskej izbe. Napríklad tichá hudba, tlmené svetlá a pohodlné sedadlá. Do kútika na čítanie môžete umiestniť aj zaujímavé predmety, ako sú obľúbené obrazy, motívy, police na knihy a ďalší nábytok pre vytvorenie útulnej atmosféry. Skvelým a pohodlným pomocníkom môže byť sedací vak.
Sedací vak do detskej izby.
  • Poskytnite potrebné materiály. Je dôležité poskytnúť dieťaťu všetky potrebné materiály, kým začne čítať. Uistite sa, že máte k dispozícii dostatok kníh, z ktorých si môžu vybrať, ako aj ceruzky alebo pastelky, papier, zošity a iné písacie potreby, aby mohli prejaviť svoju kreativitu pri objavovaní nových príbehov. Vďaka tomu bude čitateľský kútik pre dieťa aj akousi kováčňou kreativity.
  • Podporujte prieskum. Čitateľské kútiky v detskej izbe sú skvelým miestom, kde sa deti môžu dozvedieť o rôznych druhoch literatúry. Pokúste sa im predstaviť rôzne žánre, autorov a jazyky prostredníctvom kníh vhodných pre vek, aby si mohli vypestovať lásku k čítaniu. Ak je vaše dieťa mladšie, môžete do čitateľského kútika pridať aj vzdelávacie hračky a hry, pretože mu to pomôže zábavnou formou rozvíjať jeho zručnosti v čítaní a písaní.

Vytvorenie príjemného čitateľského kútika s pohodlným sedením, množstvom kníh a písacích potrieb môže byť skvelým spôsobom, ako povzbudiť deti, aby čítali a spoznávali rôzne príbehy. So správnymi kúskami určite vytvoríte prostredie, do ktorého sa vaše dieťa bude radi vracať na príjemné čítanie.

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *