Rohová kuchynská linka lacno? Máte 2 možnosti.

Či už plánujete vymeniť starú kuchynskú linku alebo zariaďujete svoju prvú kuchyňu v novom byte či dome, viete, že cena za kuchynskú linku ukrojí dosť z Vášho rozpočtu. Cena kuchynskej linky sa môže vyšplhať až na desať tisíce eur. Samozrejme všetko závisí na Vašich preferenciách a nárokoch. Ak túžite po novej kuchyni za rozumnú cenu, prinášame Vám zopár tipov.
Rohová kuchynská linka je už niekoľko rokov najobľúbenejším typom kuchyne. Ak Vám to priestor dovoľuje, tak rozhodne si vyberte rohovú kuchynskú linku. Odporúčam Vám ju, aj z vlastnej skúsenosti. Rohová kuchynská linka opticky zjednotí priestor v kuchyni a čo je hlavné, vytvoríte si skutočne veľký pracovný priestor. Priznajme si, že pracovného priestoru v kuchyni nie je nikdy dosť. Príprava jedla, krájanie, príprava koláčov, priestor pre kuchynských pomocníkov, atď.

Renovácia kuchynskej linky

Kuchynská linka je typ nábytku, ktorý nemeníte každý rok. Máte doma 5 či 10 ročnú kuchynskú linku a túžite po novej? Možno nebude nutné okamžite kupovať novú kuchynskú linku. Skúste sa bližšie pozrieť na Vašu kuchyňu. Najväčšej záťaži rozhodne čelia dvierka skriniek a pánty. Zistite či sú korpusy skriniek v dobrom stave. Ak plánujete aj zmenu dispozície kuchynskej linky, tak sa uistite či môžete so skrinkami manipulovať. Teda či ich môžete rozložiť a premiestniť, a oni Vám budú naďalej slúžiť. Postačí ak korpusy umyjete, prípadne ošetríte či premaľujete. Skvelý návod sme našli na stránke navidieku.sk.


Ako som spomínala, najviac sú zaťažované dvierka a pánty. Máte dve možnosti. Tou prvou je návšteva stolára, ktorý by Vám vyrobil úplne nové dvierka podľa rozmerov Vašich skriniek. Môžete si tak vybrať dekor dreva či zaujímavú farbu. Lacnejšou variantov je renovácia dvierok. V dnešnej internetovej dobe nájdete množstvo návodov ako si zrenovujete kuchynskú linku. Ak ste manuálne zručný tak sa určite pustite do toho.
Pri renovácií starej kuchynskej linky rozhodne ušetríte. Mali by ste rátať, že výmena pracovnej dosky, zrejme bude nevyhnutná.

Sektorová kuchynská linka

Kuchynská linka na mieru z kuchynského štúdia či priamo od stolára je pomerne drahá záležitosť. Ale môžete mať novú kuchynskú linku aj za lepšiu cenu. Stačí si rozmerať kuchyňu a vybrať si typ SEKTOROVEJ kuchyne, ktorý sa Vám páči. Áno, sektorová kuchynská linka Vám ponúka možnosť zariadiť si dokonalú kuchyňu za skvelú cenu.
Sektorová kuchynská linka je typ kuchynskej linky, ktorá pozostáva z množstva samostatných skriniek. V popise takého produktu nájdete jednotlivé kuchynské skrinky. Rozmerajte si Vašu kuchyňu a môžete skladať. Vyberajte si samostatné kuchynské skrinky.
Vďaka rohovej kuchynskej skrinke si jednoducho zariadite kuchynskú linku v tvare L či ,,účkovu“ kuchynskú linku. Výber je iba na Vás. Vy sa rozhodujete aké skrinky budete mať v kuchyni.
Výrobcovia sektorových kuchynských liniek myslia aj na moderné aspekty kuchyne – vstavané spotrebiče. V ponuke tak nájdete skrinku na vstavanú rúru či dvierka na umývačku riadu.

VIGO biela skrinka na rúru 60 DPS-210 3S 1F   VIGO bordo skrinka na rúru 60 DP-210 2F

NOVA PLUS skrinka na rúru NOPL-059-OS 

Nebojte sa obmedzenej ponuky dekorov. V súčasnosti nájdete veľké množstvo sektorových kuchynských liniek v rôznych dekoroch, farbách, leskoch, atď.

Vintage kuchynská linka

Štýlová kuchynská linka

Dokonca aj sektorovú kuchynskú linku vo vintage štýle.
Ak si kuchynskú linku neviete celkom dobre predstaviť a túžite po jej vizuálizácií, skúste 3D návrh kuchyne ZADARMO. Švagriná kupovala kuchynskú linku v e-shope s nábytkom, a tam jej pripravili 3D podľa rozmerov kuchyne, spolu s jej dispozičnými želaniami a cenovou ponukou. Ak máte iný tip, napíšte nám. Vaša rada môže pomôcť niekomu inému.

 

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *