Čo robiť doma počas karantény?

Žiaľ, aktuálna situácia prinútila mnohých z nás zostať doma. Prvé dni ste zrejme oddychovali. A čo ďalej? My ako nábytkári sme sa snažili na aktuálnu karanténu pozrieť z pohľadu nábytku. Čo môžete teda doma robiť?

zdroj: internet

Jarné upratovanie

Jarné upratovanie je zvyčajne akási nutnosť. Musíme si nájsť čas pomedzi prácu a školu. Teraz keď sme nútení byť doma, jarné upratovanie môže byť celkom fajn program. Trošku sa rozhýbeme a môžeme zapojiť aj deti. Môžeme upratať aj izby či nábytok, ktorý by sme za normálnych okolností iba tak ,,preleteli“. Porozmýšľajte. Keď nad tým ja rozmýšľam, ani neviem kde začať. 😀

Upratovanie skrine

Medzičasom k nám prišla už aj jar. Môžete tak pomaličky odkladať zimné veci a pripravovať jarné. Upratujte skriňu poriadne! Vyhádžte veci, ktoré nenosíte. Ako správne ukladať veci do skrine, sme Vám ukázali už v minulom článku.

Upratovanie detskej izby

Zapojte aj Vaše deti. Vytrieďte hračky či papiere. Urobte poriadok v skrini. Rovnako pripravte jarné a letné oblečenie pre deti.

Upratovanie kuchyne

Umyť okno, upratať špajz či potravinovú skrinku. Vyčistiť sporák a trúbu. Zbaviť kuchynskú linku mastnoty…. Dosť už ale bolo upratovania, teraz Vám ponúkame trošku relaxačné a oddychové nápady.

Kuchynská linka

V kuchyni by ste počas voľných dní mohli vyskúšať nové recepty. Alebo sa pustite do jedla, ktorého príprava je časovo náročnejšia. Áno, teraz máte čas na domáce pirohy. Zapojte aj deti. Určite radi pomôžu. Upečte Vašej rodine koláče. Pokojne sa môžete pustiť aj do kysnutého cesta. Karanténa Vám ponúka skvelý priestor na zdokonalenie Vašich kuchárskych schopností. Mňa veľmi zaujala stránka Tinkine recepty.sk

Sedacia súprava

Zrejme ste prvé dni karantény trávili na sedačke. Konečne si môžete dopozerať film, pri ktorom ste predtým zaspali. Dokonca máte čas si pozrieť aj všetky časti nejakého seriálu.
Ak máte doma deti, môžete sedačku využiť aj na hranie. Určite si pamätáte na bunkre, ktoré ste si stavali ako deti zo sedačky. Skvele Vám k tomu poslúži sedačka s vankúšmi.

E-shopy s nábytkom fungujú naďalej. Poobzerajte sa po nejakej sedačke skladom.
Prebuďte v deťoch fantáziu. Sedačka ako pirátska loď. Všetko je možné. Pozor, okolo lode plávajú žraloky.

Cvičenie s nábytkom

Dosť bolo ležania na sedačke. Vstávať a cvičiť! Cvičenie na sedačke či na stoličke, návodov nájdete na internete mnoho. Zapnite si Youtube a zadajte ,,workout with furniture“. 🙂

11 Quick Chair Exercises That Work as Well as Going to the Gym ...

Jedálenský stôl

Aj jedálenský stôl Vám môže poslúžiť ako skvelý základ pre bunker či detský domček. Prineste matrac a deky a deti tam môžu aj prenocovať. Alebo postačia spacáky.

Alebo si pomocou stola vytvorte oddychovú zónu s ,,hojdacou sieťou“.

Kreslo

Vedeli ste, že čítanie stimuluje mozog a môže znížiť stres o 68 %? Venujte voľný čas čítaniu. Pohodlne sa usaďte do kresla, ideálne je kreslo s podnožkou a otvorte si svoju obľúbenú knihu. Rovnako ako e-shopy s nábytkom aj e-shopy s knihami fungujú. Pokojne si kúpte nové knihy, aktuálne bestseller knihy.

 

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *