Farba roka 2020. Trendy v bývaní pre rok 2020.

Aj nábytok podlieha móde a módnym trendom. Aký je módny trend v bývaní pre rok 2020? Modrý nábytok. Áno, vidíte dobre, modrý nábytok. Farbou roka 2020 je totiž Classic Blue, teda klasická modrá, konkrétne odtieň číslo 19-4052. Takže ak chcete mať počas tohto roka trendy interiér, siahnite po modrej.

Vždy pred koncom roka spoločnosť Pantone Color Institute vyhlasuje farbu pre nasledujúci rok. Táto renomovaná americká spoločnosť sa venuje sledovaniu a vyhodnocovaniu trendov v oblasti farieb už niekoľko rokov. Poviem Vám, je to hotová veda. Spoločnosť Pantone najskôr skúma súčasnú politickú a sociálnu situáciu, ekonomický aj ekologický stav spoločnosti, a mnoho ďalších trendov a faktorov. Prostredníctvom farieb sa snaží nájsť ,,riešenie“ na aktuálnu situáciu.

Vedeli ste, že Farba roka ovplyvňuje nielen módu, ale aj zábavný a filmový priemysel, umelcov, dokonca aj turizmus či technológie. Všetci teda vždy s napätím očakávajú vyhlásenie farby roka.

Čo je teda súčasný problém spoločnosti? Čo sa odborníci zo spoločnosti Pantone snažia vyriešiť? Modrá farba, ktorú vybrali pre tento rok, má priniesť pocity mieru a pokoja. Má symbolizovať nekonečnú modrú oblohu, čo by v nás malo evokovať širší pohľad na svet, a chuť rozšíriť naše komunikačné kanály. Klasická modrá je symbolom stálosti a sebavedomia.
Odborníci tiež usúdili, že v dnešnej dobe plnej technológií sa potrebujeme upokojiť a napomôcť s koncentráciou. Práve tento odtieň modrej by nám s tým mal pomôcť. Ale ako dostať modrú do interiéru? Možnosti je niekoľko. Modrá sedačka, modré kreslo, modrá taburetka, modrá lavica, alebo postačia aj modré doplnky.

Modrá sedacia súprava

Z hľadiska módy je modrá symbolom elegancie. Klasická modrá je skvelým základom, čo sa týka oblečenia, ale aj interiéru. Dá sa krásne kombinovať s ďalšími farbami.
Modrá sedacia súprava je v roku 2020 skutočne trendy. Prinesie do Vašej obývačky farbu roka 2020 a zároveň eleganciu. Kombinujte ju napríklad so zlatými doplnkami a Váš interiér bude pôsobiť luxusne.Modrá patrí k najchladnejším farbám. Ak ju chcete použiť v dome či byte, odporúčam ju kombinovať s teplejšími farbami. Modrú sedaciu súpravu dolaďte žltými či ružovými vankúšmi. Docielite, že obývačka bude pôsobiť hravo a štýlovo.

Modré pohodlné kreslo

Zaslúžený oddych po práci v kresle. Využite psychologický efekt farieb. Kreslo v modrej látke Vás podvedome upokojí, spomalí Vám tep a dych. Modrá vo Vás navodí pocit bezpečia, ktorý naviac umocní konštrukcia kresla.

Chcem tým povedať, že ak si vyberiete kreslo ,,ušiak“ budete sa cítiť skutočne v bezpečí, vďaka podrúčkam a opierkam pri hlave. Jednoducho sa pohodlne usadíte a kreslo Vás obklopí. Odporúčam, kreslo s podnožkou. Váš oddych bude dokonalý. 🙂

Moderná čalúnená posteľ

Modrá má navodiť pokoj mysle aj tela. Má nás upokojiť, navodiť k spomaleniu a vyvolať pocit bezpečia. Ideálna by teda bola modrá čalúnená posteľ. Skvelý priestor pre oddych a načerpanie nových síl.

Modrá čalúnená posteľ pôsobí skutočne štýlovo. Viete si ju predstaviť vo Vašej spálni? Myslím si, že je zároveň nadčasová. Rozhodne bude trendy nielen v roku 2020.

Moderná obývačka

Ak túžite po modernej obývačke mali by ste si teda kúpiť modrú sedačku. Nemusí to byť, ale výlučne sedačka. Čo tak kreslo či taburetka v klasickej modrej?
Ak ale nepotrebujete momentálne meniť sedaciu súpravu či kreslo, pokojne siahnite po modrých doplnkoch. Modré vankúše, modrá deka, modré závesy, modrý porcelánový sloník, modré dekoračné predmety, modrý rámček na fotku… Možnosti je veľa.

Keďže farba roka je každý rok iná, odporúčam kupovať univerzálny nábytok. Každý rok tak už iba vymeníte dekorácie a budete mať opäť trendy obývačku. Aký je to univerzálny nábytok? Biela obývacia stena či drevená obývacia stena. Stále je obľúbený dekor Dub sonoma.

Moderná lavica

Keď hovoríme o modrých doplnkoch do interiéru, čo tak moderná lavica napríklad do predsiene? Pozrite sa.

Pôsobí elegantne a luxusne. Z Vašej predsiene jednoducho vytvorí dizajnový vstup do domu. Lavica v predsieni je nielen štýlovým, ale aj praktickým kusom nábytku. Poskytne Vám pohodlné sedenie pri obúvaní sa aj vyzúvaní.

Lavica nemusí byť iba v predsieni. Možno pre ňu nájdete priestor a využitie na chodbe, v obývačke, študentskej izbe, či v spálni.

Lavica do spálne. Predstavte si lavicu pred posteľou, ako z amerického filmu, hm? Dizajnová lavica krásne doplní Vašu spálňu, a zároveň Vám poslúži pri obliekaní. Alebo si na ňu večer odložte oblečenie. Ak ste zatúžili po lavici do spálne, nezabúdajte, že by mala byť modrá. 🙂

Páči sa Vám farba roka 2020? Kúpite si niečo modré do interiéru?

Tento obsah bol zaradený v Trendy nábytku. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *