Prepravné palety a nábytok

relaxačné kreslo

relaxačné kreslo

V dnešných časoch sme si už pomerne dobre uvedomili, že množstvo odpadu, ktoré produkuje človek, nemusí skončiť zákonite na smetisku. Recyklácia odpadov a ich následné využitie, ak je to samozrejme možné, prispieva tak k ochrane životného prostredia, ako aj aj možnej úspore prostriedkov na nákup nových produktov. Ak rešpektujeme uvedený princíp možnosti využitia niektorých už použitých obalových materiálov, dostávame sa k paletám, ktoré môžu poslúžiť ďaleko viac, ako iba prepravný materiál, alebo nebodaj palivo do krbu.

kreslo ku chate

kreslo ku chate

Materiál paliet a ich technické vyhotovenie je navrhnuté tak, aby zabezpečili bezpečnú prepravu ťažkých tovarov. Tento samotný fakt nás privádza k názoru, že využitie týchto vlastností s miernou úpravou ich povrchu, dokáže človeku zabezpečiť stabilné a bezpečné využitie ako materiál na výrobu zaujímavého druhu nábytku.

Palety ako záhradný, sezónny nábytok je jedným z uvedených možností ako možno palety využiť. Chatári, alebo záhradkári, ktorí nemajú veľa možnosti uskladnenia záhradného nábytku, môžu túto formu úpravy paliet na lavice a stoly do záhrady veľmi oceniť. Predsa len je rozdiel ponechať na záhrade bez dozoru výrobky z paliet, ako drahý záhradný nábytok. Pričom ich využitie je v podstate rovnaké.

Využitie paliet nemusí ostať iba pri záhradnom nábytku, ktorý skôr, alebo neskôr aj tak skončí v ohni. Jeho využitie môže byť ďaleko rôznorodejšie, ale to si už vyžaduje istú dávku zručností. Je pravdou, že kombinovať palety so sériovo vyrábaným nábytkom jednoduché nebude, no ak sa ich rozhodneme upraviť a použiť ako komplexné zariadenie povedzme celej jednej izby, výsledok nemusí byť nezaujímavý.

altánok

altánok

kvetináč

kvetináč

posteľ z paliet a starých dverí

 

polička z palety

polička z palety

konferenčný stolík z palety

konferenčný stolík z palety

knihovníčka

knihovníčka

posteľ z paliet

posteľ z paliet

luster z palety

luster z palety

izba zariadená z paliet

komplexne zariadená izba z paliet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

botník

búda pre psa

búda pre psa

 

 

 

 

No nie iba ako zariadenie interiéru, ale aj ako doplnok záhrady, balkóna, alebo iba ako efektný prístrešok pre domáceho maznáčika.

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Prepravné palety a nábytok

  1. stano povedal:

    Zberám rôzne nápady ako efektívne využiť zvyšné palety.Zaujal ma Váš článok a inšpirácie.Tiež som našiel zaujímavú stránku http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/co-vsetko-sa-da-lacno-vyrobit-z-vyradenej-drevenej-palety.html.Určite sa do niečoho pustím a okrášlim našu záhradu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *