Ako prehľadne využiť úložný priestor skrine, šatníka

charita

Organizácia šatníka či skrine šetrí čas i Vaše nervy.

Dobre to poznáme, žiadna skriňa či šatník nie sú dosť veľké na to, aby sa do nich zmestili všetky naše veci. Respektíve nie každá skriňa je ideálna na uloženie všetkého čo doma máme. Výsledkom je, viac či menej organizovaný chaos a neporiadok. Ukradnite si zopár rád a trikov ako si urobiť v skrini poriadok.

V prvom rade je potrebné efektívne a nápadito využiť každý priestor skrine či šatníka, najmä vtedy, ak nie sú najlepšie dispozične riešené. Svojim potrebám odkladací priestor prispôsobíte vďaka rôznym šikovným pomocníkom v organizovaní úložného priestoru. Vďaka nim aj tú najnepraktickejšiu skriňu premeníte na ideálny priestor pre všetko potrebné.

tabuľa na doplnky

Dierkovaná tabuľka ako šperkovnička.

Dierkovaná tabuľa

Skvelým pomocníkom na zorganizovanie bižutérie či iných malých doplnkov je dierkovaná tabuľka nainštalovaná na boku skrine či jej dverách. Do dierok tabuľky sa osadia malé háčiky, ktoré spolu vytvoria neoceniteľný zorganizovaný priestor a vy nebudete strácať čas a nervy pri raňajšom chystaní sa za dennými povinnosťami.

Prehľadné plastové boxy

Dobrým pomocníkom sú plastové boxy, najlepšie prehľadné, do ktorý sa zmestia napríklad topánky. Do tých so zásuvkou možno uložiť spodnú bielizeň, ponožky, šatky alebo iné drobnosti.

boxy

Plastové boxy vytvoria praktický a prehľadný úložný priestor.

Stojan na šaty

Do šatníkov a vstavaných skríň je vhodný stojan na šaty. Najvhodnejší je výškovo nastaviteľný, aby sa prispôsobil  výškovým potrebám úložného priestoru i vašim. Ďalšou výhodou sú kolieska na stojane. Za stojan tak môžete uskladniť sezónne a nepotrebné veci a vďaka mobilnosti stojana sa k nim rýchlo a jednoducho dostanete.

stojany

Stojany a dodatočné šatné tyče pridajú skrini na prehľadnosti a praktickosti.

Dodatočné háčiky

Neporiadok a chaos v kabelkách a taškách dajú do poriadku malé pevné háčiky, ktoré sa upevnia na šatníkovú závesnú tyč alebo vešiak.

haciky

Výborným organizérom v šatníku sú malé nenápadné háčiky.

police na topánky

Dno skrine účelne zaplní regál s topánkami.

Regál na topánky

Dolná časť skrine či šatníka je ideálna na uloženie obuvi. Topánky prehľadne zorganizujete vďaka viacúrovňovým regálom na topánky. Šikovný majstri ich zhotovia aj z tenkých kovových prútov, ktoré sa namontujú na vnútorné steny skrine.

Závesné textilné boxy a police

Ak skriňa nemá dostatok políc, vyrobíte si ich pomocou rozličných závesných textilných boxov s priehradkami, do ktorých sa zmestia svetre, topánky, osušky a pod.

textil box

Problém nedostatku políc v skrini vyriešia textilné boxy s priehradkami.

krabice na sezónne veci

Sezónne veci ukryte do veľkých škatúľ.

Veľké škatule

Na uloženie sezónnych vecí poslúžia veľké škatule, ktoré zabezpečia ľahkú manipuláciu. Možno ich uložiť do zadných častí políc alebo na dno skrine, či dozadu šatníka. Nezabudnite ich označiť štítkom, ktorý Vám napovie o obsahu danej škatule.

farebné zoradenie

Tenké vešiaky sú priateľskejšie k efektívnemu využitiu priestoru šatnej tyče.

Tenké vešiaky

Šetrné k miestu sú dozaista tenké ramienka na oblečenie resp. vešiaky, ktoré nezaberajú veľa miesta a tak naukladáte vedľa seba viac.

Záložky na police

Dokonalé upravené veže a komíny v skrini vyskladané zo svetrov či tričiek pomôžu udržať záložky upevnené na policiach. Koniec prehadzovaniu vecí!

zalozky

Šikovným pomocníkom je záložka, ktorá drží komín zo svetrov pekne v pozore.

knihovnícky rebrík

Knihovnícky rebrík nie len do knižnice.

Horné skrinky

Ak máte nedostatok úložného priestoru, nebojte sa využiť každú voľnú plochu. Horné závesné skrinky alebo nadstavce na skrine využijú priestor až po strop. A ako sa k nim dostať? Knihovnícky rebrík je skvelým riešením.

Pridajte dverám dodatočnú hodnotu

Aj dvierka na skrini či šatníku ponúkajú priestor na uloženie vecí. Ako? Využitím nápaditých vešiačikov, na ktoré sa zmestí čokoľvek. Od šatiek, šálov, opaskov až k topánkam a športovému či upratovaciemu náradiu.

dvere

Využite naplno dvere šatníka či skrine.

gumáky

Aj takto sa dajú odložiť „gumáky“.

krabica na šperky

Škatuľa so škatuľkami – hotová praktická šperkovnička.

Buďte kreatívny

Aj v tomto prípade platí staré známe: „ Fantázii sa medze nekladú.“ Efektívne využívajte každý priestor  skrine, police, či dverí.  Použite škatule, škatuľky, vešiaky a háčiky, závesné boxy či dodatočné závesné tyče. Hlavne nech má všetko svoje miesto a tak sa vyhnete chaosu  a nervom pri hľadaní.

využitie priestoru

Využite efektívne každý milimeter úložného priestoru.

mysliet kreatívne

Chýba Vám vešiaková skriňa? Urobte si ju z policovej.

Občas však aj usporiadaný priestor potrebuje údržbu. Akú? Aspoň raz ročne urobte revíziu svojho oblečenia a vecí a nepotrebnosti vyhoďte, predajte či darujte na charitu.

Tento obsah bol zaradený v Tipy a triky. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *