Ochrana podlahy a nôh stola a stoličiek

Ako a čím sa dá zabrániť, aby sa nepoškodzovali stoličky a stoly posúvaním po plávajúcej podlahe a hlavne kachličkách a dlažbe? Ako zabrániť, aby sa presúvaním nábytku poškodila podlaha a koberce?

Jedným z osvedčených spôsobov sú samolepiace podložky.

pod1 (480x640)

podložka pod nohy stola a stoličiek

Podložky sa lepia na očistený podklad zo spodnej časti nohy stola a stoličiek. Tieto podložky zaručujú veľmi dobrú zábranu proti poškriabaniu, odhlučnia zvuky, ktoré presúvaním vznikajú. Zároveň umožnia lepšiu manipuláciu so samotným presúvaním nábytku.

Postreh čitateľa : uvedené podložky dokáže urobiť sám, tým, že si ich vystrihne zo starej duše na bicykel.

kruhly (450x600)

podložky z lepiacou vrstvou

Za pozornosť to snáď stojí, iba si dovoľujeme doplniť, že guma sa na rozdiel od chrániča na to vyrobeného bude veľmi ťažko posúvať po podlahe, ak vôbec, čo by napr. v kuchyni mohlo mať veľmi nepríjemné následky. Zlá ovládateľnosť môže spôsobiť vyliatie, alebo spadnutie prenášaných pokrmov.

Náklady spojené s týmto riešením však nie sú až tak výrazné, aby sme nepoužili podložky, ktoré je možné si za prijateľnú cenu zakúpiť už v rozmeroch a v predpríprave s lepiacou vrstvou.

podložka pod stoličku

Ďalším riešením ochrany podlahy izby, zvlášť kancelárii a pracovní je formou podložiek a rohoží, ktoré sa položia na podlahu vo veľkosti, ktorá dostatočne ochráni priestor lodicky podlahakde sa, alebo stolička pohybuje, alebo kde sa častým chodením, napr. obuvou s tenkými a ostrými opätkami môže podlaha v krátkom čase výrazne poškodiť. Tieto ochranné podložky možno použiť aj na prekrytie kobercov ako ochranu pred pošpinením, alebo poškodením s podrážkami obuvi.

14084_1_0 (640x640)d__vyrn_2171001 (640x427)rohozka (640x640)

Tieto podložky sú z mäkkého a pružného materiálu, ktorý zjednodušuje pohyb stoličiek po podlahe.

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *