Farebné trendy roku 2013 – jedničkou sa stala smaragdovozelená

Farebné trendy roku 2013 – jedničkou sa stala smaragdovozelená

Veru tak. Aj v oblasti nábytku a bytových doplnkov nám  pani Móda diktuje trendy, ktoré letia. Čo sa smie a čo je nevkusné. Ak sa tomu radi prispôsobíte, tu je niekoľko  farebných trendov bytového obliekania  pre rok 2013.

emerald smaragd Smaragdovozelená

Úplným farebným hitom, ktorý sa dostal snáď do každej oblasti, od oblečenia cez dekorácie až k nábytku je smaragdovozelená.  Už jej samotný názov vyvoláva predstavu luxusu v spojení smaragdov a šperkov.  Pritom ju možno zaradiť medzi príjemné farby prírody. Preto bola odborníkmi označená za farbu, ktorá dokáže navodiť balans a harmóniu. V mnohých kultúrach je táto farba symbolom rastu, nového života či prosperity. Ak Vás čaká nový začiatok, môže byť smaragdovozelená správnou voľbou aj pre Váš domov.

emerald obyvemerald iizbaemerald jedalen

OLYMPUS DIGITAL CAMERAFialová

V rebríčku top farieb sa stále drží fialová. A to jej celá škála od levanduľovej až po baklažánovú. Je to farba protikladov, pretože spája chladnú a pokojnú modrú so živou a aktívnou červenou. Výraznejšie odtiene, v ktorých prevláda červená, sú živšie, slávnostnejšie a dynamickejšie. Preto sú vhodné skôr do aktívnych miestností ako napríklad obývacie izby. Jemnejšie odtiene fialovej, v ktorých prevláda skôr modrá farba, pôsobia upokojujúco. Sú vhodné do miestností určených pre oddych ako napríklad spálňa, detská či študentská izba.

kuchyna - fialovaizba - fialovajedalen - fialova

OLYMPUS DIGITAL CAMERAHorčicová žltá

Menej známou a menej používanou je horčicovo žltá. Tento odtieň žltej krásne prežiari celý interiér, rozveselí ho a dodá mu optimizmus. Výborne sa dopĺňa s hnedou alebo citrónovo zelenou. Oku však ulahodí aj kombinácia s neutrálnou sivou či hnedou. Vtedy však doplňte interiér o výrazné a pestré doplnky, aby ste sa tak vyhli fádnosti a nude.

obyvacia - horcicastudentská izba - horcica

OLYMPUS DIGITAL CAMERAModrá ako oceán

Stálica, ktorá si v domácnostiach našla svoje miesto už odnepamäti. Farba vody, ktorá pôsobí upokojujúco a navodzuje atmosféru pohody a pokoja. Oceánska modrá v kombinácii so zlatistou hnedou Vás zavedie na pláž.

 obyvacka modra + hnedaspalna - modraobyvacka -modra+cervena

OLYMPUS DIGITAL CAMERASvieža oranžová

Už niekoľko rokov si popredné miesta v interiéri udržiava oranžová farba.  Stala sa obľúbenou farbou pre farby stien, doplnkov, dekorácii i nábytku.  Je to farba optimizmu a aktivity. Vzniká zmiešaním dvoch teplých farieb žltej a červenej. Trendu podlieha iba vzájomná kombinácia oranžovej farby s inou. Dlho bola spájaná so zelenou. Pre tento rok je to však ružová. Nebojte sa experimentovať!

jedalen oranzdetska - oranzova

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERANeutrálna sivá

Sivou farbou sa nič nepokazí. V sivom respektíve šedom prevedení možno nájsť každý kúsok nábytku. Od kuchynských liniek, cez skrine, komody, postele, až po pohovky a sedacie súpravy.  Samotná by však v interiéri pôsobila nudne a depresívne. Jej neutrálny odtieň však ľahko zladíte s akoukoľvek inou farbou. V kombinácii s jednou z trendových farieb vykúzlite jedinečný dizajn a štýl.

pohovka - sedadetska - sivasedačka - šedá + fialova

Tento obsah bol zaradený v Trendy nábytku. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *