Nábytok vyrobený s OSB dosiek.

OSB doskaOSB dosky sú na trhu už dlhšie obdobie a vynikajúco, podobne ako preglejky, slúžia vo väčšine prípadu na obloženie vonkajších stien,stropov, vytvorenie priečok a pod.

OSB dosky – stavba domu

OSB dosky - stavba krovu

OSB dosky – stavba krovu

Kto ste už niekedy zvolili pri práci OSB dosky a mali tak skúsenosť s týmto materiálom pracovať, dáte nám za pravdu, že je vysoko prispôsobivý a účelný materiál.OSB dosky v kombinácii s inými materiálmi

skrinky na stenu z OSB dosky

skrinka s výsuvnou zásuvkou z OSB dosky

Technológia ich samotnej výroby zabezpečuje trvácnosť a vysokú pevnosť. Pochopiteľne za predpokladu, že dodržíme všetky postupy, ktoré pre ten ktorý účel využitia stanovuje výrobca.
Nevýhodou sa pri OSB doskách uvádza ich slabá odolnosť voči vlhkosti. Táto nevýhoda však bude nevýhodou iba dovtedy, kým ju sami, teda osb dosku, nevystavíme priamemu pôsobeniu vody.

il_570xN.661954546_k1jf

pracovný stolík z OSB dosky - ponk

Ak je teda tento materiál vysoko prispôsobivý, pevný, prečo z neho nevyrobiť nábytok. V tomto prípade ale, je to iba náš osobný názor, ak sa rozhodneme pre tento typ zariadenia, musíme s tým počítať už pri samotnej realizácii bývania.

priečky domu s OSB dosák

priečky domu s OSB dosák

interiér ízby a zariadenie  s OSB dosák

interiér ízby a zariadenie s OSB dosák

Dôvod je jednoduchý, ak chceme dosiahnuť ucelený výsledok, mal by byť v kontexte stien, stropov, čoho sa pri štandard nábytku nemusíme striktne držať.

vnútorné obloženie OSB doskami

vnútorné obloženie OSB doskami

Opracovať OSB dosky ako drevo, alebo kov nemožno, isté obmedzenia čo sa napr. do hrúbky sa určite nájdu. Tiež povrchovú úpravu možno zmeniť iba do istej miery, no v každom prípade keď OSB dosku ošetríme, alebo nalakujeme, či namaľujeme, výsledok sa určite dostaví.

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *