Nábytok v garáži.

garažChceme, alebo nie, každý z nás potrebuje miesto, kde by si uložil materiál a nástroje, ktoré bežne v domácnosti nemusia byť po ruke. Nie každý, ale má možnosti pre ich uskladnenie ako napr. v stodolách, povalách, alebo dielni.
V takom prípade využívame priestor aký sa dá, a najlepšie a najčastejšie na to dobre poslúži garáž. Väčšia, alebo menšia, každá sa pri troške úpravách dá použiť na uvedený účel. Ako, to si skúsime opísať a ukázať v tomto článku.

uloženie náradia v garáži

uloženie náradia v garáži

Keďže sa zaoberáme inšpiráciami v oblasti nábytku, a touto témou chceme inšpirovať ako zariadiť garáž pre potreby domáceho majstra, napadá nás, že práve nábytok a doplnky, ktoré doslúžili ako reprezentačné, sa na tento účel celkom hodia.

Pochopiteľne, že ani garáž, by nemala mať charakter úložiska starého a nepotrebného nábytku, ale použiť niektoré komponenty a zostavy z bytu by za zamyslenie stáť mohli.

kuchynská linka v dielni

kuchynská linka v dielni

Napr. staré kuchynské linky – kuchynská linka je navrhnutá tak, aby sa v nej dali uskladniť nie iba taniere a hrnce, ale aj drobné predmety ako sú otvarák na fľaše, malé čajové lyžičky a pod. Znamená to, že by mohli byť aj vhodným riešením na uloženie drobných predmetov, pre prácu okolo domu, alebo dielne. Keď sú dostatočne široké a pevné na uloženie hrnca s vriacou vodou, sú teda dostatočne pevné aj na to, aby sme na nich mohli uložiť vítačku, príručnú pílu, či hoblík. Dvierka sa dajú odmontovať, čo vytvorí dojem regálu, ale ak nechceme, aby nám zapadali prachom veci uložené v nej, ak to priestor a okolnosti dovolia, nie je zlé ich ponechať. Odporúčame však vymeniť kolíky, na ktorých sú uložené poličky za kovové. Časom, ako vecí v skrinkách pribúda, a zaťaženie políc narastá, tak predídeme nepríjemnostiam, ktoré by mohli nastať, ak by sa napr. pvc kolík pod poličkou ulomil.

sololit s hákmi

sololit s hákmi na náradie

Starší nábytok mal zadný sololit vyrábaný s drobnými otvormi, ktoré zabezpečovali prirodzené prevetrávanie. Ak použijeme tento typ sololitu a pripevníme ho na pevnú konštrukciu, vznikne nám zaujímavá stena, plná dierok, do ktorých ak dáme háky, naskytne sa nám veľmi účelný organizér pracovného náradia.
Prázdne sklenené obaly od napr kávy a pod. – sú dokonalou inšpiráciou na pretriedenie a odkladanie drobných skrutiek, klincov, alebo iného spojovacieho materiálu. Ak si na nich urobíme aj značky s popisom, máme o poriadok lacno a efektívne postarané.

plastová fľaša na skutky a klince

plastová fľaša na skutky a klince

Čo tak, prázdne obaly od olejov – plastový materiál možno ostrým predmetom otvoriť na ich ktoromkoľvek mieste a tiež veľkosti akú potrebujeme. Nevyužiť tento už aj tak iba odpadový materiál by bola naozaj škoda.
Samozrejme si najskôr všetko dobre premeriame. Sme toho názoru, že je potrebné využi priestor stien a stropu.
Ak máme volnú stenu, stačí na ňu namontovať obyčajný kovový pás, na ktorý pripevníme háky. 3 rady v rozmedzí ako si to podľa potreby nameriame, ponúka veľa ergonomického uloženia čohokoľvek, čo sa na nich zmestí svojou váhou a rozmerom.

organizér s formy na pečenie

organizér s formy na pečenie

Ak sme už pri kuchyni, toto je sympatický nápad ako využiť formy na pečenie, ak sme medzičasom poškodili ich teflonovú úpravu…

organizér s formy na pečenie 1

organizér s formy na pečenie 1

vodovodná rúra ako polica

vodovodná rúra ako polica

rebrík ako polica

rebrík ako polica

Garáž je predsa len miesto, kde sa podlaha špiní viac ako v iných povedzme obytných priestoroch. Auto, bicykel, alebo samotná práca s materiálmi z ktorých sa nanosí, alebo vzniká aj odpad. Tým že veci zavesíme na steny, a miesto uprostred ostáva voľné, môžeme aj ľahko a rýchlo udržiavať poriadok.

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *