Nábytok a posuvné dvere.

paravan1Použitie posuvných dverí dodáva priestoru viac slobody a flexibilnosti. Na trhu sa dajú objednať mnohé riešenia tzv. koľajnicových mechanizmov, mechanizmov s vrchných uložením, až po netradičné do skosených rôznych tvarov stien. To všetko pre rôzne uhly a materiály. Tieto riešenia dodávajú sofistikovanosť obývacím izbám, spálni, alebo skladovacích priestorov – zvlášť šatníkov. Toto riešenie zatvárania a otvárania sa dokáže prispôsobiť celému radu prostredia izieb, alebo kancelárii.

Police

regál1

policový regál

Priestorové policové systémy sú k dispozícii v mnohých prevedeniach a rôznych materiálov. Police môžu byť vyrábané na mieru, aby presne zapadali do výklenkov, rohov, jednoducho na každú stenu zvlášť v presnosti na milimeter. Tiež po presnom nameraní je použiť štandardné police vyrábané sériovo a prípadný niekoľkocentimetrový zvyšný priestor využiť na uloženie povedzme vysokých predmetov.

002

zásuvky s pohľadom spodnej vodiacej koľajnice uloženej v koberci

Toto riešenie vytvára priestor na uloženie doplnkov, alebo oblečenia. Môže tiež obsahovať aj zásuvné zásuvky. Toto riešenie využívame v prípade dostatočného množstva izieb, pri ktorom si na odkladanie oblečenia a doplnkov vyčleníme samostatnú izbu.

posuvné dvere

posuvné dvere šatníka

Dvere pri tomto riešení si nevyžadujú okrem správneho rozmeru otvoru pre vstup v podstate žiadne mimoriadne úpravy.

Skosený strop izby

posuvné dvere do šikmého stropu

police a posuvné dvere pre skosený strop izby

Ak zariaďuje priestory, ktoré vznikli využitím podkrovia domu, alebo bytu, môžu tieto práve správnym zariadením políc a osadením skosených posuvných dverí dosiahnuť želaného komfortu. S týmto riešením možno zariadiť aj apartmány pre náročných.

Jednoduchý postup montáže možno pozrieť napr. na : http://www.youtube.com/watch?v=1BaMcvcFqmw

Paraván

paravan1

paravan rozdeli veľkú izbu

Veľké izby sú navrhované v prvom rade nato, aby dodávali pocit blízkosti so všetkými členmi rodiny. Ak, ale postupom času tieto nároky pominú, vynikajúcim riešením je priestor rozdeliť posuvnými dverami. Tieto dokážu rozdeliť izbu spôsobom, ktorý nijakým spôsobom izbu trvalo nezmenší, alebo inak neznehodnotí.

drzwi2

skladacie dvere

Práve naopak, dodá jej veľmi hodnotný charakter. Týmto riešením je vzniklé priestory doplniť ďalším nábytkom podľa aktuálne potreby.

Technológia montáže

zavesný mechanizmus1

závesný mechanizmus

Technológie uloženia posuvných dverí sú nám známe hlavne zo skríň, kde sme si na nich už v podstate zvykli bez nejakej mimoriadnej pozornosti. Tak je to aj pri montáži posuvných dverí do priestoru. Vo svojej podstate vykonávajú tú istú funkciu, ale priestor, ktorý je za nimi, je však ďaleko väčší a komfortnejší ako je to pri skriniach. Toto riešenie ponúka využitie všetkých priestorov bez ohľadu na tvary a uhly izieb.

závesný mechanizmus

závesný mechanizmus

vrchné uloženie

vrchné uloženie

Práve naopak, tieto vyrovnáva, nakoľko všetky nerovnosti a prípadne nevyhnutné výstupy z muriva ostávajú zakryté v novom priestore. Koľajnice možno montovať samozrejme do stabilných akýchkoľvek povrchov – koberce, dlaždice, parkety a pod. Pri tomto riešení však použitie vodiacich mechanizmov skríň nemusí a nebude stačiť, nakoľko rozmer a váha materiálov dverí je podstatne väčšia a ťažšia.

Preto používame mechanizmy určené na danú hmotnosť a typ.

Vnútorné usporiadanie vzniknutých priestorov

Srdcom každého takto vzniknutého priestoru je jeho vnútorné usporiadanie. Tu je dobré si uvedomiť, že v prípade malých priestorov, ktoré chceme využiť v ich plnosti je toto riešenie veľmi vhodné.

zmenšenie izby

predelenie posuvnými dverami a následné využitie veľkej izby

paravan

presklené posuvné predelenie otvoreného priestoru schodov

V neposlednej rade môže byť vhodných riešením úpravy bytov s malou rozlohou obytnej plochy, alebo oddelením priestoru, ktorý nevyužívame trvalo kvôli úspore energií na vytápanie.

Posuvné dvere

dvere s okienkom

presklenné posuvné dvere

Nie vždy musí platiť, že si nábytok dokupujeme podľa toho, aby ladil s inými prvkami v izbe. V zmysle tohto návrhu je možné si veci okolo prispôsobovať odtieňu, alebo farbe zariadenia izby.

štýlové presklenné dvere vo farbe a materiále zariadenia izby

štýlové presklenné dvere vo farbe a materiále zariadenia izby

Tu je škála ponuky veľmi rôznorodá, od dyhovaných povrchov, cez kovové, s okienkom rôzneho tvaru, až po povrchy z textílii. Môžu byť doplnené zrkadlom, aby slúžili nie iba ako dvere, ale aj priestor ku skúšaniu oblečenia povedzme pri príprave na dôležité stretnutie.

Prierez využitia posuvných dverí v priestore

rohskosenie

posuvnaroh

paravánpolice

 

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *