Inšpirácia – drevená záveska

 Jedna z vecí, ktoré si ľudia určite zamilujú je vyrobiť si doplnky na nábytok vlastnoručne, napr. závesy, alebo kľučky.

drevená zavesa

závesa z dreva

drevena zavesa1

závesa z dreva

Škála týchto výrobkov je v podstate bez obmedzení, stačí, aby sme si pozháňali tvrdé drevo, javor, alebo dub, lepidlo a základné drevoopracujúce príslušenstvo a skúsili si takzvané pánty vyrobiť podľa svojich vlastných predstáv.

drevená zavesa2

diel závesy z dreva

drevena zavesa3

diel závesy z dreva

drevená zavesa4

diel drevenej závesy

Výsledok môže byť viac ako zaujímavý a ak do úvahy zoberieme, že z dreva môžeme vyrobiť napr. aj iné súčasti a doplnky, až vynikajúci.

Drevo je mimoriadne vďačný materiál, opracovanie ktorého dodá priestoru nádych a prvky prírody. V prípade nepodarku nespôsobuje zásadné škody. Vyžaduje si však istú zručnosť zo zachovaním základných prvkov bezpečnosti pri práci.

Z dreva možno vyrobiť v podstate čokolvek, jediným kritériom používania je zachovať obmedzené dannosti na ťah, váhu a pod. Preto aj výrobky tohoto druhu možno používať s materálmi, ktoré ho nezlomia / mysliac na váhu dvierok /, alebo nespôsobia iné poškodenia. Voda, horúci vzduch, alebo neúmené mrazy môžu prispieť k rýchlemu opotrebovaniu materiálu. Používanie v podmienkach bežných domácností a pod. tomuto materiálu neuškodí.

drevena kľučka

kľučka dverí z dreva

Samozrejme, že je potrebné brať do úvahy samotné používanie a podľa toho voliť silu, ktorou budeme tento typ materiálu zaťažovať.

drevená kľučka4

kľučka dverí z dreva

 

 

 

 

 

 

drevená kľučka2

detajl kľučky zámku z dreva

drevená kľučka3

mechanizmus kľučky dverí z dreva

 

 

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *