Dom na kolesách

dom na kolesachKeď sme sa v minulom článku venovali ako zariadiť priestory prijímacích kancelárii v autoservisoch a tak spríjemniť čas napr. pri čakaní na opravu motorového vozidla, teraz sa pozrieme ako využiť priestor a čas v aute pre tých, ktorí ho nevyužívajú nie iba na presun z domu do práce, alebo na nákup.

dom na kolesách

dom na kolesách

Auto už dávno nie je iba dopravný prostriedok, ktorý vyžaduje neustály pomer medzi servisom a málo najazdených kilometrov ako si to pamätáme z nedávnej minulosti. Auta súčasnosti sú vysoko bezpečne a zaručujú kvalitnú prevádzku počas dlhých ciest. Preto ich možno použiť aj prepravu napr. na dovolenky v ďalekých krajinách Európy v pohodlí a bezpečnosti.
Ponuka renomovaných automobiliek vychádza v ústrety aj zákazníkom, ktorí chcú prežiť všetky dni povedzme dovolenky, poznávaním nie iba diaľničných úsekov a rýchleho presunu a to ponukou automobilov, ktoré sú na istý čas pojazdným domovom, so všetkým potrebným k pohodlnému pobytu mimo skutočný domov.
Každý z nás má rád, a tomu sa venujeme aj na našom webe, ako si zefektívniť priestory domova, alebo kancelárie tak, aby sme mali všetko po ruke, resp. boli tieto priestory účelne zariadené.
A presne takéto kritéria zohľadňujú návrhári a konštruktéri v obytných automobiloch, alebo karavanoch.

koňský karaván

koňský karaván

karaván na púšti

karaván na púšti

História karavanov siaha do dávnej minulosti, kedy sa človek často presúval kvôli obžive z jedného miesta na druhé, často vo veľkých vzdialenostiach. Pochopiteľne si so sebou nemohol zobrať všetko, na druhej strane, ani nemal veľa čo vziať, v každom prípade však základné veci na prežitie v horúcich dňoch, či chladných nociach, či základnú stravu prenášať musel.

obytný voz s garážou

obytný voz s garážou

Neskorší usadlý spôsob života si tieto kritéria prirodzene nevyžaduje takto striktne dodržiavať, ale na druhú stranu, úspešnosť a finančné možnosti,  už nie iba jednotlivcov, ktorí potrebujú kvôli pracovnej vyťaženosti a únave si oddýchnuť a prežiť istý čas mimo domova, napr. poznávaním krás nových krajín, vedie výrobcov automobilov vyrobiť autá a v nich ponúknuť im blízky komfort a bezpečnosť aj na cestách.

Marchi Palazzo hotel

moderný hotel na kolesách

Marchi Palazzo hotel

zariadenie hotela na kolesách

Marchi Palazzo hotel

hotel na kolesách

Individuálny presun a zotrvanie na miestach, ktoré obdivujeme, alebo nás dokážu naplniť inšpiráciou, sa vďaka konštruktérom a tými, s ktorými čas oddychu trávime, stáva radostný s veľkou dávkou luxusu a štýlovosti.

luxusný moderný hotel na kolesách

luxusný moderný hotel na kolesách

praktický hotel na kolesách

praktický hotel na kolesách

prierez obytného auta a jeho zariadenia

prierez obytného auta a jeho zariadenia

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *