Lepiace fólie a renovácia nábytku.

Samolepiace_f__l_4e1954e77b00c

renovácia samolepiacou fóliou

Samolepiace fólie, alebo samolepiace tapety, ako sa im tiež často hovorí, sú vhodným riešením pre interiéry. Prednosť samolepiacich fólií spočíva v pomere cenovej dostupnosti a výsledného efektu. Je potrebné iba zvoliť požadovaný design samolepiacej fólie a potom už len fóliu rozbaliť a nalepiť. Samolepiace fólie môžete nalepiť na nábytok, sklo, plast, na všetky hladké povrchy, vytvárať z nich dekoráciu. Nechajte voľný priebeh Vašej originalite a kreativite.

Samolepiace tapety môžete nalepiť na odkladacie boxy, dózy, stolíky, skrinky, notebooky. Môžete napríklad vystrihnúť dekoráciu na kachličky alebo stenu, zrenovovať s nimi dvere, zárubne, bytové jadro, kuchynskú linku (oblepiť dvierka, zásuvky, zadné čelo) atď.

V širokej ponuke trhu nájdete fólie a samolepiace tapety: jednofarebné, design drevo, mramor, kachličky, imitácie, detské. Zvláštnu skupinu samolepiacich fólií tvoria priehľadné a transparentné fólie, ktoré sú vhodné hlavne na sklo, na tapetovanie máp a plánov, zlaté fólie, strieborné fólie, zrkadlové fólie, tabuľové fólie alebo fólie určené pre renováciu dverí.

Návod na lepenie samolepiacich fólií a tapiet.

Čo by ste mali vedieť pred aplikáciou?

Samolepiaca fólia je pripravená k okamžitej aplikácii. Dá sa nalepiť na všetky hladké, suché a bezprašné povrchy. Pred nalepením odstráňte brúsením drsné drevené povrchy. Základnou zásadou pri lepení musí byť povrch nesavý a hladký. Aplikovať samolepiacu fóliu môžme na laminát, umakart, plech, sklo, plast, lakované drevo, drevotrieska a pod. Omietka, krieda, alebo vápnom natreté povrchy by mali byť pred použitím fólie uhladené základným náterom.

Pracovný postup:

mriežka na odmeranie a strihanie fólie

K meraniu a strihaniu fólie použite meracie štvorce na zadnej strane fólie.

pokrývanie väčších plôch

Keď budete pokrývať väčšie plochy, stiahnite najskôr asi 10 cm rubovej strany papiera a „obnaženú“ fóliu priložte na určené miesto. Keď pokrývate väčšiu plochu niekoľkými pásmi, počítajte asi s 10 mm na prekrytie. Na okrajoch nechajte fóliu presahovať asi 5mm a odrežte ju až keď lepenie ukončíte.

b3

hladenie mokrou handričkou

Odlepujte zadnú stranu papiera jednou rukou, druhou rukou uhlaďte fóliu vždy od stredu k okrajom. K tomu použite najlepšie mokrú handričku.

Ak je fólia pokrivená, opatrne ju stiahnite späť bez napínania a opäť ju prilepte.

Opätovné prelepovanie fólie je možné.

bubliny prepichneme ihlou a vzduch vytlačíme von

Keď lepíte fóliu na hranách, ľahko ju pritlačte k hrane s použitím elektrickej žehličky (na najnižšej teplote). Záhyby a vzduchové bubliny môžu byť odstránené ľahkým vytlačením v smere od stredu k okrajom. Vzniknuté bubliny prepichnite ihlou a vytlačte vzduch von.

Samolepiace fólie sa dajú čistiť mydlovou vodou. Stiahnutie starých fólií bez zvyškov sa docieli ich miernym zahriatím.

Každá činnosť vyžaduje na začiatku trochu zručnosti a praxe. Veríme, že sa Vám bude so samolepiacimi tapetami pracovať dobre a lepením získate časom potrebnú zručnosť.

Prajeme dokonalú premenu Vašich domovov, renováciu dverí alebo skrášlenie Vašich predmetov.

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *