Aké trendy nám prináša jeseň?

jeseň s nábytkom    Jeseň je už v plnom prúde. Nastupuje čas sychravých  a chladnejších dní a práve teraz je vhodný čas k zútulneniu svojho domova. Často sa stáva, že s vytrácajúcim sa slnkom, ubúdaním z prírodného denného svetla, skorým stmievaním, klesajúcimi teplotami nás opantá jesenná melanchólia. Taktiež chladné a upršané dni sú dôvodom, prečo sa obklopiť jemnými, teplými, originálnymi farbami v jesenných farbách, ktoré skrášlia naše bývanie.

Skvelý typ ako zahnať jesennú clivotu či depresiu je pustiť sa do skrášľovania svojho domova.                                                                                                                                                                                                                                            10

9Kúsok prírody, vnútorného pokoja, spomalenie to je to čo sa nám žiada pri uponáhľanom životnom štýle. Svoje o tom vedia aj interiéroví dizajnéri, ktorí siahli po prírodných farbách, materiáloch a preniesli ich na všetke možné kúsky, ktoré skrášľujú naše bývanie.

Black_Pirate_-_New_15_16

 

 

12254

 

Ak chceme vdýchnuť čaro jesene nechajme sa inšpirovať trendmi jesenných dekorácii, ktoré náš domov premenia a zvelebia. Prichádzajúca jeseň prináša nielen padajúce lístie ale aj nové trendy  ako v  nábytku, tak aj pri dekoráciách.

31262734

 

Aké farby, materiály či vzory sú teraz najobľúbenejšie?                                                             Kam dizajnéri posúvajú nábytok, čo hýbe svetom                                                                             interiérového designu?

Inšpirujme sa teplými odtieňmi farieb, ktoré vytvárajú harmonickú atmosféru. Prírodné odtiene majú relaxačné účinky, tak prečo si ich nedopriať. Trend sa nesie v duchu pastelových farieb,do popredia sa dostáva odtieň šedej, šedo striebornej, tmavozelenej, zlatej a horčicovej. S béžovou, hnedou, staroružovou farbou rozhodne nešliapnete vedľa.    54555657

 

 

K dokonalému oddychu a relaxu prispejú aj jesenné dekorácie prírodných motívov. K dispozícii môžeme využiť vhodné materiály z darov prírody ako lístie, drevo, prútie, korok, gaštany, šišky či vrecovinu.

3536376360

 

Ak sme len trošičku šikovní vieme si sami vyrobiť niečo originálne, čím si zútulníme svoj domov. Okrášliť, oživiť rutinný stôl, komodu či skrinku môžeme napríklad vázou s farebným lístím, s obilím, prútenými košíkmi so šiškami či voňavými jabĺčkami, girlandami z kôry alebo rozžiariť dyňovými svietnikmi.

566

4640

Väčšinou ľudí považuje jeseň za smutné obdobie, ale pomocou jesennej vône:škorice,opadavého lístia, jabĺčkami vieme ovplyvniť našu náladu. Aj svetlom sviečky, ktorú si môžeme tiež sami vyrobiť, dodáme nášmu domovu čaro bezpečia, intimity a útulnosti.

38203911

6167

 

Tak sa nechajte inšpirovať nádychom jesenných kúskov nábytku alebo dekoráciami, poprípade sa s nami podeľte so svojimi inšpiráciami a zaujímavými nápadmi.

 

Tento obsah bol zaradený v Trendy nábytku, Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna odpoveď na Aké trendy nám prináša jeseň?

  1. Zuzka povedal:

    Dobrý deň, prikláňam sa k názoru, skrášliť si svoj domov darmi prírody, ktoré nám jeseň ponúka.Ja sama som sa tiež inšpirovala na internete. Našla som stránku , kde sú šikovné žienky so svojími inšpiráciami, ktoré ma tiež nakopli, vrelo odporúčam http://urobsisam.zoznam.sk/chalupa/jesenne-inspiracie-z-dielne-sikovnych-sloveniek?from=rss&utm_content=new_articles&utm_content=partnerske

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *