Kuchynská linka: praktické rady od dizajnérov aj žienok domácich

Hovorí sa, že kuchyňa je kráľovstvom každej ženy. Ale určite sa nájdu aj ženy, ktoré varia skôr z povinnosti. Naše dnešné rady, ako si zariadiť praktickú kuchyňu sú venované všetkým ženám. Či už varenie milujete alebo kuchyňu využívate iba na prípravu rannej kávy, vytvorte si dokonalú kuchyňu.

Dizajnér radí ako si zariadiť kuchyňu

Kedysi bol základom pri zariaďovaní kuchyne akýsi pomyselný trojuholník. Jeho rohy tvorili priestor, kde uskladňujete potraviny, priestor na varenie a priestor na umývanie. Dnes už takýto trojuholník  v modernej kuchyni asi nevytvoríte. Moderná kuchyňa je zvyčajne veľká a priestranná, pribudli spotrebiče, a veľmi moderným trendom je ostrovček v kuchyni.

Kuchyňa by tak mala byť (podľa súčasných trendov) rozdelená na zóny. Základnými zónami sú zóna varenia, zóna uskladnenia potravín, zóna umývania. Ale moderná doba priniesla moderné zóny ako kaviarenská či jedálenská zóna.

Kaviarenská a jedálenská zóna v kuchyni

Je dosť možné, že ste o nich ešte nepočuli. Pod pojmom kaviarenská zóna si jednoducho predstavte priestor v kuchyni vyhradený pre prípravu kávy. Dnes už skoro v každej domácnosti nájdeme profesionálny kávovar. Preto sa v modernej kuchyni ráta aj s ním. Je to priestor kde máte uložený kávovar, rôzne druhy káv, či už zrnkových alebo mletých, ako aj špeciálne poháre na espresso či cappuccino.

Jedálenská zóna je označenie pre pult so stoličkami pri kuchynskej linke alebo pre ostrovček využívaní aj na stolovanie. Tento priestor je určený na raňajky alebo poobednú desiatu. Raňajky, obed a večeru by sme mali jesť za jedálenským stolom.

Sektorová kuchynská linka LEX

Ako si prakticky zariadiť kuchyňu? Radí praktická žena.

Myslite na seba milé ženy. Áno, je to tak. Veď predsa najviac času tam trávite práve Vy. Pred zariaďovaním kuchyne sa zamyslite nad niekoľkými otázkami.

Aké množstva jedál varíte? Ak máte veľkú rodinu zrejme budete variť ,,vo veľkom“. Budete preto potrebovať väčší priestor pre uskladnenie potravín ako aj väčšiu pracovnú plochu.

Čo rady robíte? Milujete pečenie, varenie alebo grilovanie? Naplánujte si teda aké spotrebiče budete mať v kuchyni. Je na Vás či uprednostníte profesionálnu rúru na pečenie alebo vstavaný kávovar.

Načo ste zvyknutá? Pri varení automaticky siahnete do zásuvky vedľa sporáka pre koreničky? Navrhnite si novú kuchyňu aby ste mali veci na takom mieste, kde ich budete hľadať.

 

Akú kuchynskú linku si vybrať?

Tentoraz myslite do budúcna. Kuchyňu predsa zariaďujete na cca. 10 rokov alebo viac. Vyberte si farby a farebné kombinácie, ktoré budú moderné niekoľko rokov.

Opäť radí dizajnér: vyberte si materiály, ktoré sú stále trendy, ako kameň, železo a drevo. V súčasnosti je najobľúbenejšia  kombinácia biela s drevom v rôznych dekoroch. Biela opticky zväčší priestor, a zároveň nechá vyniknúť prírodnému dekoru dreva. Železo v kuchyni použite vo forme industriálnych lámp alebo doplnkov.

korpus biela + dvierka sivý lesk - Sektorová kuchynská linka VENTO

A čo nato žena? Vyberte si kvalitné materiály, ktoré vydržia náročnú prevádzku v kuchyni. Musia predsa vydržať neustále otváranie dvierok, údery od hrncov, horúce plechy s koláčmi, atď. Preverte si aké kovania sú súčasťou kuchynskej linky a skvelý je tiež systém tichého zatvárania dvierok a zásuviek. Pracovnú dosku zvoľte v tmavom odtieni, nečistoty ako aj mierne poškodenia, napríklad od noža sú na nej menej viditeľné.

detail - Kuchynská linka KARMEN/GREY 240

Plánovanie kuchyne

Kuchyňu plánujte vopred. Nájdite si čas, naplánujte si všetky detaily, spíšte si Vaše požiadavky. Nakreslite si rozmiestnenie skriniek a spotrebičov. Alebo sa obráťte na odborníkov. Nechajte si vytvoriť 3D návrh kuchynskej linky zadarmo.

3d navrh kuchyne zadarmo3D navrh rohovej kuchyne Gray-Rose

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *