Ako vybrať skriňu: vešať alebo skladať?

Vešať alebo skladať? To je otázka. Myslím si, že pri výbere skrine je práve toto podstatné. Samozrejme, skriňa nás musí zaujať a musí ladiť s našim ďalším nábytkom. Aké ďalšie požiadavky musíme zvážiť pri kúpe skrine, a aké možnosti nám ponúka dnešný trh s nábytkom?

 

 

Ideálna skriňa pre mužov

Viaceré ženské zdroje uvádzajú, že muži radšej vešajú oblečenie ako skladajú. Je ale nutné podotknúť, že nie do skrine. Ideálna je stolička, kreslo či taburetka vedľa postele. Pre mužov teda odporúčame vešiakovú skriňu s posuvnými dverami.

Ideálna skriňa pre deti

Podobný systém ukladania oblečenia ako muži, často preferujú aj naše deti. Ak sa nám už podarí ich ,,prinútiť“ aby si upratali izbu, tak zrejme väčším trestom bude keď budú musieť oblečenie skladať. Ideálnejšia by teda bola policová skriňa do detskej izby.

Pozrime sa nato z opačnej strany. Kúpime deťom vešiakovú skriňu s posuvnými dverami. Ak sú deti staršie vieme sa s nimi dohodnúť, že vešanie predsa len nie je až také náročné.

Ideálna skriňa pre ženy

Výber skrine pre ženu nemôžeme zovšeobecniť. Každá z nás má iné nároky, iné požiadavky, zvyklosti a iný šatník. Niektoré z Vás možno obľubujú šaty a blúzky. Pre Vás je teda určená vešiaková skriňa, samozrejme so zrkadlom na dverách.

Možno sa medzi Vami nájdu ženy, ktoré radi žehlia a skladajú oblečenie. Potom by ste sa mali poobzerať po policovej skrini.

Môžem byť trochu osobná však? Ja som za kombináciu. Ja osobne potrebujem časť oblečenia zavesiť, ako blúzky, kabáty, aj niektoré tričká. Policovú časť využívam na uloženie nohavíc a tričiek. Ocenila by som aj skriňu so zásuvkami. Myslím, že je to skvelý priestor na uloženie opaskov alebo spodného prádla.

Veľká skriňa

Áno, zrejme každý z nás potrebuje veľa úložného priestoru. Veď to poznáte. Nové oblečenie, sezónne oblečenie, oblečenie, ktoré ešte niekedy budem nosiť, či oblečenie, do ktorého schudnem.  Skrine sa vyrábajú v rôznych rozmeroch. Máte málo priestoru? Kúpte si skriňu so šírkou 60 cm. Úzke skrine sú zvyčajne policové, prípadne majú v spodnej časti zásuvky. Našli sme skrine so šírkou 100, 150, 200 až 250 cm. Všetko záleží iba na Vás a na Vašich priestorových možnostiach.

Skriňa môže mať výšku aj 215 centimetrov. Ak si zvolíte šírku skrine 230 centimetrov, tak doma budete mať teda skutočne obrovský odkladací priestor. Takáto veľká skriňa je zvyčajne kombinovaná. Časť skrine je určená na vešania, a v druhej časti sú police.

E-shopy s nábytkom majú skutočne širokú ponuku skríň a hlavne sú cenovo dostupnejšie. Skriňa vyrobená na mieru by Vás zrejme stála 2-krát alebo 3-krát toľko. V e-shope s nábytkom sa ceny skrine pohybujú už od 100 eur.

Skriňa za 92 €.

Skrine s nadstavcom

Ak nemôžete ísť do šírky, choď do výšky. Pri zariaďovaní malého bytu musíte veľmi premýšľať čo a kam umiestnite. Úložný priestor, ale potrebujete rovnako. Vyberte si vysokú skriňu alebo skriňu s nadstavcom. Skriňa Vám pomôže maximálne využiť Váš priestor.

  

Nadstavec na skriňu si môžete kúpiť samostatne alebo si môžete vybrať skriňu, ktorej súčasťou je nadstavec. Čo poviete, súčasná ponuka skríň je skutočne veľká.

Moderná skriňa do spálne

Ako vyzerá moderná šatníková skriňa? Čo hovoria súčasné trendy? Čo sa týka farebnosti, tak škála farieb je pomerne veľká. Veľkej obľube sa momentálne teší biela skriňa. Biela je neutrálna farba, ľahko kombinovateľná, vhodná zrejme do akéhokoľvek priestoru.

Ak hľadáte skriňu do spálne, tak máte dve možnosti. Nájdite si  samostatnú skriňu alebo si kúpte spálňový sektor. Vďaka spálňovému sektoru bude Vaša spálňa vyzerať dokonale. Nábytok a posteľ budú spolu dokonale ladiť. Už stačia iba doplnky a budete mať spálňu ako z katalógu.

Môžete sa ale uberať aj iným, dizajnérskym smerom. Nechajte vyniknúť posteľ. Kúpte si masívnu posteľ s mohutným čelom. Alebo čalúnenú posteľ s prešívaným čelom, ktorá dodá Vašej spálni eleganciu a nádych luxusu. K takejto posteli sa bude skvele hodiť jednoduchá skriňa.

 

Skriňa s posuvnými dverami

Skrine s posuvnými dverami. O nich môžem napísať iba, že sú krásne, moderné a pri otváraní dverí šetria priestor. Vďaka takejto skrini predídete situácií, keď Vy budete vyberať šaty zo skrine a Váš partner bude chcieť prejsť okolo Vás. Buď partner počká alebo budete musieť zatvoriť dvere skrine. Pri skrini s posuvnými dverami by sa Vám to nestalo. Otváranie skrine naviac pôsobí veľmi elegantne a jednoducho.

Dizajnová skriňa

Už dávno neplatí, že skriňa je nenápadným kusom nábytku vo Vašej spálni. Skriňa už dávno neplní iba praktickú funkciu. Aj skriňa môže zaujať. Svojim dizajnom. S tvarom skrine sa veľa robiť nedá, výrobcovia teda sústredili pozornosť na dvere skrine.

Aktuálne sú obľúbené skrine s fototlačou. Obľúbené motívy na skriniach sú zvieratá či kvety. Do detskej izby sa bude skvelo hodiť skriňa s futbalistom či formulou.

Ak hľadáte eleganciu, tak práve pre Vás je určená skriňa so zrkadlom. Zrkadlo je dizajnovo rozložené, buď v horizontálnej alebo vertikálnej línií.

Biele šatníkové skrine

Biela je základným odtieňom interiérov. Niekto ju odcudzuje pre jej chlad a zlú údržbu. Dizajnéri oceňujú jej možnosť využitia. Biela je neutrálna a čistá farba. Pomocou nej jednoducho vytvoríte štýl aký chcete mať vo Vašom interiéri. Páči sa Vám provensálsky nábytok? Našli sme provensálsky nábytok do spálne.

Páči sa Vám námornícky štýl? Biela skriňa, tmavomodrá čalúnená posteľ. Na nočné stolíky uložte tematické doplnky, na okná biele závesy. Ak túžite po teplom domove tak dokonalá je kombinácia bielej farby a dreva. Drevená podlaha, biela skriňa s posuvnými dverami, drevená posteľ, háčkovaná deka? Vedeli by ste si to predstaviť?

Biela v kombinácií s výraznými farbami ako žltá či zelená, to je svieža kombinácia. Dodá Vášmu interiéru mladistvý vzhľad, ktorý dýcha.

Nech už si vyberiete akýkoľvek štýl pri zariaďovaní Vášho interiéru, myslím si, že biela šatníková skriňa je skvelým začiatkom.

Skrine do predsiene

Aj predsieň je miesto kde si skriňa nájde svoje miesto a využitie. Skriňa do predsiene je zvyčajne vešiaková. Skvele poslúži na uloženie Vašich kabátov či kabátov Vašej návštevy.

Kam ešte uložiť skriňu? Skriňa do chodby. Poslúži Vám na uskladnenie sezónneho oblečenia, alebo menej používaných vecí.

  

Ako si vybrať skriňu?

Dnes som sa Vám snažila ukázať aké typy skríň sú v súčasnosti na trhu. Chcela som Vám tiež ukázať načo by ste mali myslieť pre kúpou skrine. A ako si teda vybrať skriňu? Vyberajte vždy podľa Vašich potrieb. Zamyslite sa nad tým koľko úložného priestoru potrebujete, potrebujete police alebo vešiakovú skriňu.

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *