Efektívne využitie úložných priestorov v byte.

zaveskaBývanie v dnešných časoch nie je pre každú domácnosť jednoduchým orieškom, čo sa priestorov a prostredia týka. Finančné možnosti, hlavne pre mladú domácnosť s malými deťmi, neumožňujú si dopriať priestor na bývanie úplne podľa predstáv a priestoru, ktorý by potrebovali. Preto dizajnéri a výrobcovia nábytku hľadajú riešenia, ako maximálne efektívne využiť priestor, v ktorom zákazník žije.

Výrobcovia nábytku, tým, že používajú kvalitný a tvarovo prispôsobiteľný a opracovateľný materiál, dokážu vyrobiť nábytok aj do stiesnených priestorov zo zachovaním elegantnosti, pohodlia a útulnosti.

Osvedčeným riešením, je využiť priestory skríň, komod a postelí. Táto alternatíva zachováva typické a osvedčené architektonické využitie obytného priestoru. Dnešná kreatívna doba a kvalitné nábytkárske firmy posunuli hranice jednotvárnosti v štýle a type bývania do veľmi zaujímavej roviny.

Dostupnosť úložných priestorov v posteliach :

IMGP7913 (640x546)

sklopená posteľ – veľkosť od 80 -160 cm

Ak vnímame posteľ ako priestor, ktorý zaberá miesto izby, do ktorého uložíme potreby každodenného života, je dobré dať do pozornosti postele, ktoré zaberajú ďaleko menej miesta z denného priestoru a sklápajú sa do neho až večer na spanie.

IMGP7912 (640x425)

pootvorená posteľ – veľkosť od 80 -160 cm

Toto riešenie, hlavne v malých izbách, je mimoriadne efektívne a zároveň vytvára podmienky na modernejšie zariadenie napr. detskej izby. Dieťa potrebuje priestor na svoju realizáciu a hry.

Doba elektroniky a elektronických hračiek v tomto prípade dáva možnosť sa počas denných hier a osvojovania si zručnosti sa v priebehu dňa dobre realizovať na ploche, ktorú má izba.

full_5453_6822 (345x640)

rohová skriňa

 

Steny sú miestom, na ktoré možno okrem fotografií využiť na to, aby na nich boli inštalované visiace úložné skrinky, ktoré obslúžia dospelý bez obavy o možnosť vypadnutia obsahu a možného poranenia dieťaťa.

 

full_4065_1 (512x334)

police na stenu

Možnosť uloženia šatstva, krabíc s detskými potrebami do políc na stene, kvôli úspore miesta podlahy izby a zachovaniu priehľadnosti je veľmi dobrým riešením. Týmto ostáva dostatok miesta na hranie a aktivity členov rodiny.

Zároveň ponúka možnosť postupného dokúpenia typu nábytku, čo je dobrým a vhodným riešením, ktoré od prvej chvíle nezaťažuje ani rodinný rozpočet.

Takto zariadená izba vytvára zároveň aj dobrý prístup na upratovanie.

Prinášame aj niekoľko iných riešení zariadenia nábytkom, ktorý využíva obvodové steny izby, bez výrazného zásahu do priestoru, so zachovaní dobrého upratovania, vysávania, čistenia koberca, alebo podlahy.

  medium_2412 (350x306)full_5601_1 (637x550)

full_5594_7112 (640x403)full_5594_7122 (448x640)

 

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *