Môže nábytok ostať vonku celý rok?

zah.nábytokMôže, alebo nemôže ostať záhradný nábytok, vyložený celoročne v záhrade, alebo v altánku?

Odpoveď nie je jednoznačná, nakoľko každý materiál, z ktorého sa vyrába nábytok podlieha času a používaniu o to viac, ak je vystavený vonkajším poveternostným podmienkam. Vieme, že priestorové obmedzenia na uskladnenie nábytku povedzme na zimu z letnej záhrady spôsobuje ľuďom nemalé problémy.

Je potrebné a nevyhnutné si materiál v takomto prípade vybrať taký, ktorý tieto problémy minimalizuje na najmenšiu možnú mieru. Nové materiály rôznych tvarov, veľkostí a vzorov sú k dispozícii k zakúpeniu aj u nás na Slovensku.

Obľúbeným záhradným nábytkom zákazníkov je vyrobený z materiálov ako – teakové drevo, hliník a ratanový materiál umelého typu.

Zaujímavosťou sú výrobky z teakového dreva :

url

teakové drevo

Výhody teakového dreva:

  • nie je napádané pliesňami, termitom ani inými škodcami

  • je veľmi tvrdé, pevné, pružné a trvanlivé.

  • odoláva vplyvom počasia – slnečnému svetlu, vetru, snehu a dokonca aj mrazom.

    129599-original-kt5bn

    stôl z teakového dreva

lavice-fiji-160

lavica z teakového dreva

 

Nábytok vyrobený z hliníka.

Ak vyhľadávate skôr eleganciu spojenú z luxusom, určite by ste nemali opomenúť si získať informácie o záhradnom nábytku vyrábaného z hliníka, ktorý určite uspokojí aj náročných zákazníkov. imagesm

GL-1031-1        images

Široká škála ponuky a typu v kombinácii s inými materiálmi, zaručujú stálosť a spokojnosť napriek vrtochom počasia.

Nábytok zo žuly a kameňa :

Určite ste sa pri výbere kvalitného a trvácneho nábytku inšpirovali tvrdými kamennými materiálmi.  Ak nie, skúsme si ho pripomenúť…

Jedným zo základných materiálov, ktoré človek od nepamäti využíva je kameň. Už oddávna človek vedel, že opracovaním mu ten ktorý typ kameňa môže uľahčiť život a

výrobok môže používať opakovanie. stol_3S mimoriadne vzácnymi výrobkami aj z dávnych čias sa stretáme najmä v historických priestoroch hradov, zámkov, kostolov, alebo na historických námestiach, parkoch, fontánach a pod.

lavica_8Istou formou vzácnosti využitia tohto materiálu sú napr. aj kamenné pamätníky a pomníky.

Jednoduchším, zároveň elegantným materiálom sa javí byť ratanový nábytok.

OKGA272 Odolá vode, mrazu, vlhkosti, ak aj na neho naprší, nasneží, prirodzeným spôsobom sa vysuší. Pri tomto nábytku nie sú obmedzenia, že čo v čase keď je mokrý a pod, jednoduchým spôsobom sa utrie, odstráni sneh a možno ho plnohodnotne používať.

Ak nemáme kde skladovať celý nábytok, odoberieme iba textilné časti sedačky ak sú súčasťou, pričom samotná sedačka môže byť v exteriéri aj počas zimných dní.

 

 

 

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *