Ako vyzdobiť dom lacno? 10 nápadov!

Zmena dekorácie v byte nemusí byť veľmi drahá. Nemusíte sa riadiť efektívnym a drahým vzhľadom, ktorý prezentujú priemyselné časopisy – kreativita a osobná práca môžu priniesť veľa uspokojenia a rovnaké, ak nie lepšie výsledky. Pomocou našej fantázie a trochy času môžeme byt nanovo vyzdobiť bez zníženia domáceho rozpočtu. Ak hľadáte inšpiráciu pre nové usporiadanie vášho domova, tu je 10 nápadov na lacné zdobenie!

1. Nakupujte na blších trhoch

Blšie trhy nájdete každý víkend vo väčšine miest po celom svete. Môžete tam získať skutočné poklady za malú cenu. Fotorámiky, vázy, lampy, nábytok, staré knihy … každý predmet je jedinečný a nesie v sebe zaujímavý príbeh. Jednoduchým a lacným spôsobom vieme dodať vášmu bytu jedinečný charakter. Skutočne práve doplnky dotvoria Váš domov, vytvoria jedinečný charakter.

Doplnky dotvoria celkový vzhľad Vášho domova.

2. Nový život pre starý nábytok

Starý a povrchne opotrebovaný nábytok býva často podceňovaný a predurčený do odpadkového koša. Je to obrovská strata, pretože majú históriu a nádherný tajomný vzhľad, ktorý môžeme využiť v novom usporiadaní miestnosti. Elegantná francúzska komoda môže získať nový dych vďaka jednoduchej renovácii. Trochu leštenia, nového laku a našej doby prináša fantastické a štýlové výsledky a spokojnosť, ktorú nie je možné dostať v žiadnom obchode.

3. Vyhnite sa katalógovému vzhľadu

Interiéroví dekoratéri a nakupujúci v showroomoch si so sebou zvyčajne prinášajú katalógy s najnovšími trendmi. Pravdou však je, že sa nás často snažia presvedčiť, aby sme míňali nemalé peniaze na drahý nábytok a dekorácie. Oslobodením sa od pocitu naháňania sa za novým, sezónnym „must have“, pocítime skutočnú slobodu výberu a pôjdeme za predmetmi, ktoré budú v byte skutočne odrážať náš charakter. Tým, že sa vyhneme katalógovému alebo reťazovému nábytku a vzhľadu, možno budeme venovať väčšiu pozornosť malým podnikom a budeme vyberať produkty zakúpené priamo od miestnych dodávateľov, ktorí podporujú a budujú miestne podnikanie a komunitu.

Luxusné zrkadlo od slovenského výrobcu.

4. Zbierajte svoje vlastné kvety

Kvety sú veľmi jednoduchým a osvedčeným prvkom na osvieženie dekorácie vášho domova. Služby kvetinárstva môžu byť drahé, ale kvety zo záhrady a okolitých lúk nič nestoja a sú na dosah ruky. Samozrejme, toto potešenie si nemôžeme dovoliť kedykoľvek počas roka. Využime teda čaro leta a jari a v sezóne vyjdime z domu. Prineste čerstvé kvety a rozžiarte váš domov!

Zadarmo Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému divé kvety, divý, kvety Fotka z fotobanky

5. Maľovanie

Maľovanie stien je najlacnejšia možná investícia do rekonštrukcie. Jasná zelená farba v kúpeľni dodáva sviežosť a pripomína prírodu. Vďaka tejto jednoduchej a lacnej metóde sa vzhľad miestnosti úplne zmenil.

6. Zmeňte miesto predmetov

Malé kusy nábytku, ako sú kreslá, stolíky, stojany na knihy a noviny, sú zvyčajne ľahké a ľahko sa s nimi manipuluje. Použi to! Presuňte kreslo z obývačky do spálne. Stôl zo spálne môže vyzerať skvele v jedálni? Pohrajte sa so svojím nábytkom a uvidíte, ako málo stačí na vytvorenie úplne nového vzhľadu každej miestnosti.

Kreslo, ktoré sa hodí do obývačky aj do spálne.

7. Nové vankúše

Jednoduchý doplnok dokáže úplne zmeniť vzhľad miestnosti. Využite vankúše, ktoré už máte a kúpte si tie najlacnejšie, ušite si obliečky na vankúše z materiálov, ktoré sa vám páčia. Umiestnite nové doplnky tam, kde chcete – v miestnosti? v spálni? v obývacej izbe? Uvidíte, ako táto zdanlivo malá zmena oživí poskytnuté uhly.

Pohovka so štýlovými vankúšmi.

8. Upcyklácia

V poslednej dobe sa veľa hovorí o upcyklácii. Ide o použitie starých materiálov a použitých produktov na stavbu nových (pre lepšiu kvalitu a ochranu životného prostredia). Predtým, ako vyhodíte akýkoľvek starý, nepoužitý predmet, položte si otázku: môžem ho premeniť na niečo nové? Často sa ukáže, že áno! Pre ďalšiu inšpiráciu vám odporúčame pozrieť si byt kompletne zariadený v súlade s upcycling.

Zadarmo Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému bar, kaviareň, minimalistický Fotka z fotobanky

9. Lacný minimalizmus

Minimalizmus je štýl, ktorý používa veľmi málo dekoratívnych prvkov. Ide o zachovanie dojmu elegantnej jednoduchosti bez toho, aby ste museli míňať peniaze za útulnú atmosféru. Umiernenosť farieb a najmenšie množstvo nábytku niekedy poskytujú najlepší efekt.

Minimalistický nábytok do obývačky.

10. Osvetlenie

Dobré osvetlenie je kľúčom k nálade každej miestnosti. Vďaka použitiu jednoduchých riešení, akými sú vianočné osvetlenie alebo sviečky, dokážeme úplne zmeniť charakter miestnosti. Za takéto riešenie minieme doslova pár drobných a máme záruku romantickej a útulnej atmosféry.

A čo Vy? Máte radšej katalógové interiéri alebo radšej vyhľadávate jedinečné kúsky?

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *