Nábytok v zariadeniach na výkon trestu.

zariadenieNa našom informačnom webe prinášame zaujímavé postrehy, ktoré do istej miery môžu a majú ponúknuť spotrebiteľovi riešenia, ktorými si správne nábytok vyberie, zakúpi a pri troche zručnosti si dokáže vykonať mierne opravy. V neposlednej rade získa celkový rozhľad, ktorý ho správne nasmeruje pri jeho samotnom používaní.
Každé odvetvie života, teda ako domácnosť, tak aj firmy, priemysel, ale aj špeciálne zariadenia,  v ktorých človek prežíva isté obdobie svojho života si vyžaduje klásť dôraz tak na jeho spokojnosť ako aj bezpečnosť.
Kvôli neopatrnosti, alebo nevedomosti, možno vo chvíľkovom skrate, sa môže človek dostať  do situácie, kedy poruší zákon a istý čas svojho života musí stráviť v zariadení na výkon trestu.

väznica Levoča

väznica v Levoči

vazni-ilava-fotoreportaz-vazenica

väznica v Ilave

zariadenie

zariadenie cely z materiálov v kombinácii kovu a plastu

pvc polica

polica z PVC

Nie v každom prípade si takto odsúdený človek zaslúži verejné odsúdenie, ktoré by ho vylučovalo prežiť, či už niekoľko rokov, alebo ostatné dni svojho života, bez dôstojnosti v mizerných podmienkach na život. Aj človek, ktorý pochybil má právo na život a nápravu.
A práve vhodné prostredie spolu s časom a ľuďmi, ktorí dbajú na poriadok a bezpečnosť v týchto zariadeniach, môže výraznou formou prispieť nie iba k prežitiu, ale aj definitívnej náprave chovanca. Väzenie nie je iba prostredie mreží, ale aj vhodného zariadenia cely a spoločenských miestností. Preto si výber komplexného zariadenia a nábytku pre tieto zariadenia vyžaduje osobité prístupy so zachovaním a zabezpečením tak slušného života ako aj bezpečnosti. Nie všetci odsúdení sú automaticky zdrojom nebezpečenstva, ale v týchto zriadenia predpokladáme, že sa toto riziko zvyšuje koncentráciou týchto ľudí v spoločných priestoroch. Preto napr. zariadenie spoločenských miestností, alebo jedálni, by malo byť zariadené tak, aby sa nábytok nemohol stať nástrojom pre páchanie ďalších trestných činov. Riešenie tejto situácie dobre vidíme v ukážke, kedy sa stôl, stoličky vyrábajú a montujú pevne k sebe a podlahe. Dbá sa, aby na nich neboli ostré hrany.

stol stolicky

stôl a stoličky pevne pripevnené k podlahe

Ak už sa používajú samostatné napr. stoličky, alebo stoly je lepšie použiť výrobky vyrobené z PVC, ktoré sa dajú vyrobiť mimoriadne odolne ako vo svojej váhe tak aj extrémnym podmienkam.

stolicky pvc

stôl a stoličky z PVC

Podobne sa do týchto zariadení môžu zadovážiť bezpečné zrkadlá, svietidlá a podobne. Technológie, ktorými sú vyrábané zabezpečia, že ani pri neopatrnom, ale ani zámernom, ako napr. povedzme vandalizme, nedôjde k ich rozbitiu ani život ohrozujúcemu zraneniu

stolicky z pvc

stoličky z PVC

Bolo by samozrejme najlepšie sa do týchto zariadení dostať iba ako návštevník v dňoch otvorených dverí, alebo exkurzie, alebo lepšie povedané sa podobnej situácii nedožiť, ale ak už nastane, je potrebné urobiť všetko, aby čas strávený za „mrežami“ bola iba životná skúsenosť, ktorá neprinesie žiadne iné zlé spomienky a situácie, ktoré by po ukončení výkonu trestu zanechali na človeku nepríjemné, alebo život obmedzujúce zdravotné postihnutia.

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *