Moderná kúpeľňa

V našom poradenstve sme sa už venovali problému, ako zariadiť priestory kúpeľní a toaliet. Nakoľko je táto téma pomerne dosť diskutovaná rozhodli sme sa jej venovať znova a rozvinúť ju o nové pohľady a možnosti ich zariadenia nábytkom.

rimini

moderná kúpeľňa


Tak u nás na www.zaveske.sk, ako aj u iných online poskytovateľov poradenstva ohľadom nábytku a jeho používania čítame, že kvôli problémom malých bytov sa hľadajú riešenia, aby si spotrebiteľ mohol dopriať, čo najviac využívať aj to najmenšie minimum voľného priestoru. Je tomu tak pri uložení potrebných predmetov a vecí každodennej potreby, ako aj tých, ktoré využíva iba sporadicky a priebežne.

Nejde tu iba o efektívnosť s využitím priestoru, ale na zreteľ kladieme aj následnú údržbu týchto priestorov. Ak je priestor malý už samotné zametanie pri ktorom sa je potrebné otočiť bez toho, aby sme niečo zvalili, alebo rozliali môže spôsobiť nemalé starosti. Potom je tu moment dostupnosti pomerne malých predmetov ako sú napr. hygienické potreby. Ak ich položíme na povedzme práčku, toaletnú misu a pod., môže sa ľahko stať, že nám, alebo neopatrnosťou spadnú za nich, alebo v krajnom prípade do nich, čo ich môže natrvalo znehodnotiť. Ideálne by však bolo mať práčku v inej časti bytu ako kúpelne. Predsa len časy kedy práčka iba prala a ostatné, ako prepláchnutie prádla od pracieho prášku a ručného odstreďovania vody z prádla vo vani je už dávno minulosťou. Už aj cenovo lacné páčky v dnešnej dobe poskytujú tieto úkony v režime prania, teda práčka môže byť osadená všade tam kde je prívod a odtok vody. Máme skúsenosti keď toaletný papier ktorý nebol uložený v nato vyhradenom zariadení spadol do vody toaletnej mysy, alebo ceruzka na obočie do pracovného priestoru práčky. V jednom aj druhom prípade to vyvolalo problémy, ktoré musel odstrániť privolaný opravár.

1887

odkladací priestor pri wc

3238_2

odkladací priestor pri práčke

V princípe je dobré ak je zariadenie v kúpeľniach a toaletách čím menej v kontakte s podlahou, a ak už aj je, aby boli nožičky nábytku dostatočne vysoké a z materiálov odolných voči vlhkosti a vode.

kúpeľňa

visiace skrinky kúpeľne

kúpeľňa 1

vstavané skrinky v kúpeľni

Samozrejme, že nie každá domácnosť má priestory kúpeľni a toaliet malé. Neznamená to však automaticky, že veľkosť priestoru je sama o sebe najdôležitejším kritériom, ktoré ovplyvňuje jednoduchosť a zložitosť pri zariaďovaní nábytkom a následným používaním. Pravdou je, že spotrebiteľ nemusí úzkostlivo sledovať rozmery a opisované špecifiká. Môže si napr. dopriať zariadiť tieto priestory  zmysle vstavaného nábytku, ktorý mu poskytne dostatok odkladacieho priestoru a pomerne širšiu škálu komfortnosti. Aj tu však je potrebné nezabudnúť, že kúpeľňa a toalety sú miestom kde je vysoká vlhkosť a priamy kontakt s vodou.

gulička

odtok vody

Preto je nevyhnutné zabezpečiť dostatočné vetranie a zamedziť dlhodobému kontaktu nábytku s vodou.

gulicka

odtok vody

 

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *