Správne nastavenie dvierok na nábytku.

Nesprávne nastavenie dverí okrem toho, že kazí samotný dojem napr. pri poskladaní nového nábytku, zároveň môže vzájomným otieraním sa proti sebe sa otvárajúcich dvierok spôsobiť ich zásadné poškodenie.

Preto vám na príklade jednoduchých obrázkov a návodu uvedieme, ako je možné dvierka pri troche trpezlivosti a minimálnym nástrojovým vybavením nastaviť k absolútnej spokojnosti.

Nastavenie výšky – umožňuje nastaviť dvere a zladiť ich v hornej a dolnej časti skeletu skrinky na ktorej sú montované.

hinge-height-adjustment

nastavenie dvierok smerom nahor a nadol

Jednoduchým spôsobom môžeme pomocou krížového skrutkovača už zmontované dvierka ku závese a skeletu skrinky nastaviť. Povolíme skrutky ktoré sú montované na skelete skrinky, nie dvierkach, hornú aj spodnú na všetkých závesoch tak, aby nedošlo k vytočeniu skrutiek zo skeletu. Následne nastavíme dvierka do požadovanej výšky a skrutky dotiahneme.

Nastavenie hĺbky – Umožňuje priniesť dvere do súladu s vertikálnymi povrchmi, ako sú zásuvky a pod.

hinge-depth-adjustment

nastavenie dvierok do hĺbky priestoru

Toto nastavenie vykonávame vtedy keď potrebujeme dvierka nastaviť aby priliehali ku skeletu a nevznikali veľké otvory, ktorými do skrinky vnikne prach a pod. Tiež toto nastavenie vykonávame v prípade, že sa jedná o spojenie niekoľkých skriniek k sebe umožňuje nastaviť dvierka do rovnakej hĺbky a roviny s vedľajšími dvierkami prípadne zásuvkami. Skrutku, ktorá je znázornená na obrázku krížovým skrutkovačom povolíme a tlakom, alebo potiahnutím dvierok nastavíme požadovanú hĺbku a skrutku dotiahneme.

Bočné nastavenie – nastavenie roviny a medzery medzi dverami.

hinge-side-adjustment

nastavenie dverí do strán

Toto nastavenie vykonávame vtedy ak potrebujeme dvierka vyrovnať do roviny, alebo chceme dosiahnuť rovnakú medzeru medzi dvomi dvierkami, napr. spodná skrinka kuchynskej linky. Toto nastavenie je dôležité aj preto, lebo pri jeho nesprávnom nastavení sa môžu dvierka obíjať o seba a poškodiť v rohoch a hranách.

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *