Sektorový nábytok.

Sektorový nábytok je v podstate súbor nábytkárskych výrobkov, ktorý ponúka vysoko variabilné možnosti, s akými môže zákazník veľmi efektívne a spoľahlivo zariadiť priestor bytu, alebo kancelárie.

nerovnosť stien

nepresnosť uhlov stien

Kým nábytkom vyrobeným na mieru sa dokážeme prispôsobiť mnohým chybám a nedostatkom pri výstavbe priestor, / samozrejme, ak o nich informujeme výrobcu, aby to pri výrobe /, tento druh nábytku si zase naopak, vyžaduje jeho precíznu prípravu. Nemožno povedať, že nedokáže zakryť nerovnosti, alebo sa nedá osadiť aj na miesta, o ktorých zariadení zákazník na začiatku nemyslel, že ich bude zariaďovať nábytkom, predsa len, ak budú krivé steny, alebo nerovná podlaha, alebo strop, jeho inštalovanie nebude určite jednoduché, ak vôbec možné. Kým pri pokladaní podlahy si s týmto problémom poradíme ľahko, pri skrinke nábytku to také jednoduché nebude. Tu stačí iba spomenúť sokel dlažby s nerovnou podlahou a problém je značne viditeľný.

sokel dlažby

sokel dlažby

S týmito problémami sa stretávame pomerne často v panelákových bytovkách, po rekonštrukciách, aj keď nie iba tu.

skrinka

nastaviteľná noha stola

 

Je veľmi dobré, že z týchto dôvodov výrobcovia sektorového nábytku používajú závesné mechanizmy, ktoré sú nastaviteľné a pomôžu namontovať nábytok aj napriek jemným nerovnostiam stien a pod. Dokážu manipulovať s dielmi nábytku tak vertikálne, ako aj horizontálne.

full_1314_12982

sektorový nábytok INTERSYS

Výhodou sektorového nábytku nie je iba jeho variabilnosť, ale aj možnosť dokupovať jednotlivé diely a kusy nábytku postupne, ako to dovolí napr. finančná situácia, alebo podľa toho, ako si zákazník postupne pripravuje, alebo rekonštruuje priestory.

Základná zostava môže byť súborom políc, komod, skriniek, ktoré je potrebné zmontovať naraz, aby sa nie iba dosiahol výsledný efekt, ale aby v niektorých prípadoch bolo možné konštrukčne možné zabezpečiť samotné poskladanie a stabilitu výrobku.

Tak ako všade, aj pri sektorovom nábytku nájdeme okrem nesporných výhod aj nevýhody. Je všeobecne zaužívaným názorom, že sektorový nábytok je cenovo výhodnejší ako nábytok vyrobený na mieru. To samozrejme platí, ale iba v prípade, že predávaná zostava výrobcu, alebo predajcu postačuje na zariadenie priestoru. Ak základná zostava nestačí rozmerom, alebo funkčnosťou a sme nútení dokúpiť ďalšie segmenty, uvedomme si, že to mení cenu a tá sa niekedy blíži k cene nábytku vyrobeného na mieru. Tiež je dobre si dôkladne prejsť ponuku predajcu, alebo výrobcu a informovať sa, či výroba toho ktorého typu nábytku nekončí, aby sa nestalo, že časom si budem chcieť dokúpiť segment zo zostavy, ktorá už nebude na trhu.

Cenová výhodnosť a kvalita ide priamo úmerne materiálom, ktoré boli použité pri výrobe nábytku. Akciové ceny už bez tak lacných produktov nemusia a nemôžu byť 100% zárukou kvality. Poznáme totiž dobre príslovie, že „ kto niekedy málo platí, dvakrát platí …“

V každom prípade je sektorový nábytok mimoriadne obľúbeným typom nábytku, čoho svedkom je veľký dopyt zákazníkov. Nie je to iba o reklame výrobcov a predajcov, ale samozrejme hlavne o dobrých skúsenostiach a referenciách zákazníkov, ktoré tomuto druhu nábytku v súčasnej dobe veľmi prajú.

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *