Oprava vytrhnutej závesky.

pántEuro závesky sú štandardným príslušenstvom pre väčšinu  skriniek, alebo dverí šatníka. Postupom času  sa môže záveska uvoľniť na skrutkách, čo stačí občas kontrolovať a dotiahnuť. Ak záveskam nevenujeme dostatočnú pozornosť, alebo ak sa vytrhnú prílišným zaťažením a skrutky poškodia závit v mieste uloženia natoľko, že ich už nemožno dotiahnuť, je lepšie ak ich namontujeme znova, ale na iné miesto. Jednoduchý postup si uvedieme v tomto článku.

Použijeme jednoduché pomôcky : ceruzkou naznačíme novú pozíciu uloženia závesky pomocou starej, ktorú požijeme ako vodítko.

značenie nového miesta

označenie nového miesta-vodítko

 Nové miesto osadenia závesky môžeme voliť ľubovoľné so zreteľom na dostupnosť miesta, teda do jednej, alebo druhej strany vedľa pôvodného miesta.

 

vŕtanie

vŕtanie nového otvoru

Odberáme si priemer už existujúceho vŕtania. Toto je najlepšie odmerať priložením vŕtacieho bitu priamo do pôvodnej diery, alebo metrom a podľa neho vybrať bit potrebného rozmeru. Dbajte na to, aby sme pri vŕtaní neustále kontrolovali hĺbku a vedeli kedy je potrebné prestať vŕtať. Jednak preto, aby sme neprevŕtali dieru skrz celej dosky, alebo aj kvôli opatrnosti, aby sme nevyvŕtali otvor príliš plytký, do ktorého sa nám záves nezmestí.

nové miesto

montáž do nového otvoru

 

Uistime sa, že záves sedí dokonale v jednej rovine s vnútornou hranou dverí.

umiestnenie na nové miesto

umiestnenie dvierok na nové miesto

Pôvodné otvory môžeme vyplniť zmesou piloviny a lepidla, ktoré po dôkladnom vysušení cca 24hod ich prebrúsime a natrieme farbou.

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *