Nábytok vyrobený na mieru – zákazková výroba.

Bridge-porta-scorrevole (4)-big_thumbZákazková výroba nábytku je tá, kedy sa nábytok vyrobí podľa želania a konkrétnych aj atypických tvarov-rozmerov-materiálov, podľa potreby zákazníka.

Keď sa zákazník rozhodne kúpiť si nábytok, najprv určite navštívi, podľa možností, čo najväčší počet predajní s nábytkom, alebo osloví o ponuku

internetových predajcov s nábytkom, z dôvodu získania, čo najviac informácii. Súčasná ponuka dokáže predstavy zákazníka naplniť dostatočne, aj keď je pravdou, že nie vždy. Hlavne vtedy, ak si zákazník vyberie konkrétny typ nábytku, v jasne stanovenej farbe a rozmerovo sa mu nezmestí do priestoru. Problém nastane aj vtedy, ak je v ponuke všetko, čo si predstavuje, ale výrobca nevyrába kompletné zariadenie, teda napr. stoly, stoličky, komodu, rtv stolíky a pod.  Usiluje sa samozrejme nájsť iného výrobcu, ktorý vyrába zase ten typ, ktorému sa predošlý nevenuje. Aj keď nájde, a ten mu je ochotný vyrobiť konkrétny nábytok v tvare aj farbe, ohranenie hrán nábytku,však robí inou technológiou, s iným materiálom. Tieto rozdiely, aj keď sa farba a materiál zachová, budú rušivé, a pri celkových nákladoch a nárokoch, nebudú viesť k spokojnosti, skôr naopak.

V tomto prípade, sa je možné obrátiť priamo na výrobcu nábytku, ktorý tieto špecifiká, problémy a podnety dokáže vyhodnotiť, a z jedného typu materiálu, rovnakej farby, s použitím jednotnej technológie, vyrobí nábytok podľa svojich možností. Tie má zákazník možnosť posúdiť a rozhodnúť sa pre konkrétneho výrobcu.

Výhody zákazkovej výroby nábytku:

nábytok na mieru

nábytok na mieru

Jedinečnosť : Nábytok vyrobený na objednávku je jedinečným kusom, s ktorým sa bežne na trhu nestretnete. Táto jedinečnosť môže, ak sa jedná o výrobok do kancelárie, poslúžiť aj ako výborný prostriedok pri komunikácii s klientom. Napr., ak je logo firmy, alebo jej názov vytesaný do nábytku, určite to bude nie len atraktívne, ale podporí to aj serióznosť firmy ; v obchodných priestoroch, kaviarňach, reštauráciách, alebo v kancelárskych priestoroch pri rokovaniach.

nábytok na mieru

nábytok na mieru

Materiál : Nábytok vyrobený na zákazku je pred realizáciou konzultovaný so zákazníkom, a okrem rozmerov a farby, výrobca ponúkne aj vhodné materiály, ktoré z jeho skúsenosti a odozvy spokojných zákazníkov odporučí pri výrobe použiť.

nábytok na mieru

nábytok na mieru

Celistvosť : Nábytok vyrobený na zákazku  je vyrobený v celku. Nemusí byť, ak to nie je kvôli preprave, alebo sťahovaniu nevyhnutné, vyrobený zo viacerých kusov, teda sektorov. Ak sa jedná o veľké priestory, ktoré zariaďujeme, tento argument je veľmi dôležitý.

nábytok na mieru

nábytok na mieru

Účelnosť : Nábytok vyrobený na mieru, mimoriadne účinne využíva priestor a zakrýva všetky rohy tohto priestoru. Rohová komoda, alebo odkladací stolík môžete presne umiestniť tam a tak, kde si to prajete. Zásuvky skríň, komod, stolov, nemusia byť rovnakej výšky, alebo hĺbky. Zákazník sa môže rozhodnúť sám, aký má byť použitý materiál, aká bude jeho veľkosť.        

Aj keď je nábytok na zákazku cenovo drahší, určite to za tu investíciu stojí.

3d návrhy

program na 3d návrhy

Voľne dostupné programy na 3d návrhy domov a ich vnútorného zariadenia :     

http://download.chip.eu/cz/Google-SketchUp_151116.html

http://download.chip.eu/cz/Sweet-Home-3D_1545636.html

 

 

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *