Čo si vybrať skôr? Rošt alebo matrac?

 

matrac 12V predchádzajúcom článku sme sa venovali téme ako dosiahnuť, aby nám matrac vydržal čo najdlhšie.

Výberom vhodného matraca by však mal predchádzať výber roštu, ktorý je úzko spätý s vhodne zvoleným typom matraca. Dôležitým faktorom je správne načasovanie jeho kúpy. Preto jeho výberom by sme sa mali venovať ešte pred samotnou kúpou matraca. Niektoré typy roštov znášajú určitý typ matraca, jedno súvisí s výberom druhého a naopak. Aby sa mohli vlastnosti matraca naplno prejaviť, je potrebné vhodne zvoliť daný rošt. Aj keď sa nám zdá výber roštu ako banálna záležitosť, opak je pravdou.

Napriek tomu, že ho od uloženiaYoung man near white bedani len nezazrieme, je potrebné zohľadniť niekoľko hľadísk, akou je naša hmotnosť, zdravotný stav, finančné možnosti, životnosť roštu a ďalšie očakávania, ktoré by nám rošt mal zaručiť.

 

Dnes už vieme rošty prispôsobiť individuálnym požiadavkám každého jednotlivca.

rošty6Na trhu je dostatočný výber rôznych typov. Len si správne skombinovať vhodný typ roštu s matracom, aby sme dosiahli maximálnu spokojnosť.

Prečo by nám malo na výbere roštov záležať?

Zabezpečujú správnu polohu tela, predlžujú funkčnosť i výdrž matraca, rovnomerne rozkladajú a odľahčujú matrac, ktorý by bez neho bol nútený niesť zaťaž sám.

Taktiež chráni matrac pred vlhkosťou, čím ho odvetráva a zabraňuje vytváranie prostredia, v ktorom sa darí roztočom a plesniam.

 

Typy roštov a ich delenie.

 

Trh ponúka pevné laťkové roštyTie sú zložené z pevných dosiek poväčšine masívny smrek alebo borovica, preto je ich potrebné, nutné kombinovať s matracmi, ktoré sú pružné – taštičkové pružinové alebo bonell pružina. Môžme si zvoliť aj penové matrace vo výške cca 18cm, spánok však bude tvrdší. Ak nechcete cítiť rošty počas spánku, nemali by ste zvoliť matrace s nízkou výškou.Vzdialenosť jednotlivých lamiel by nemala byť väčšia ako 4cm, aby nedochádzalo k deformácii matraca .

Pevné laťkové rošty rozdeľujeme na rolovateľné rolovat.roštrolovateľný roštspojené s popruhmi alebo

na ráme.pevný roštpevný

 

 

Ďalším typom , ktorý nám trh ponúka sú lamelové rošty. roštrošt7Sú vyrobené z pružných lamiel.Tie zabezpečujú pružnosť sami o sebe a preto nepotrebujú pružné matrace. Pre svoj ohybný charakter sa k ním hodia matrace s rovnakými vlastnosťami .Vhodnými sú teda matrace z lenivých či studených pien. Tiež sendvičové alebo latexové, ktoré majú spoločné mäkkosť, dobrú prispôsobivosť a ohybnosť. rošt10rošt2Všeobecné platí, čím väčší počet lamiel, tým je rošt pružnejší. Optimálny počet lamiel je 28.

Lamelové rošty môžu byť polohovacie alebo nepolohovacie.

Výroba polohovacieho roštu spočíva v prispôsobení jednotlivých častí Vašim individuálnym potrebám. Jednoduchšie polohovanie disponuje iba polohovaním hlavy 500x600 (1)alebo  hlavy a nôh,elastic_28_hn_web kde to zložitejší typ umožňuje polôh viac. Extra pohodlie, maximálny komfort a luxus ponúkajú práve motorové polohovacie roštymot.

 

Polohovacie rošty sú rozlíšené na motorové a elektrický motorové rošty. Tie si nájdu skupinu ľudí napr. s bolesťami chrbta alebo inými zdravotnými problémami, ktorý si nimi uľahčujú nepríjemnosti spôsobené bolesťami. Starší ľudia ocenia možnosť ovládať polohovacie rošty diaľkovým ovládačom, pre zdravých slúži ako prevencia, predchádza bolestiam v budúcnosti.

Ďalšie delenie roštov je podľa možnosti s nimi manipulovať- s vyklopením roštu, čím získame praktické úložné priestory. S odklápaním bočným narošt9rošt4  pravú alebo ľavú stranu, alebo z prednej časti od nôh s výklopom do hora.rost výklop od nohrošt3

Chcete sa dobre vyspať, oddýchnuť si, či zrelaxovať?  Preto si nechajte poradiť a uprednostníte kúpu vhodného roštu ešte pred kúpou  matraca.  Či máte inú skúsenosť?

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *