Ozdoba postele nemusí byť nudná.

V spojení  s posteľou a kvalitným spánkom nás v prvom rade napadne kvalitný matrac. Dnes sa zameriame na tiež podstatnú časť postele  a to čelo – záhlavie postele. Prečo si dopriať práve posteľ s čelom?

posteľ 13Záhlavie postele slúži nielen ako dominantná ozdoba, hlavne ak posteľ schováme pod prehoz, ale má tiež svoj praktický význam.

V článku Vám ponúkneme niektoré užitočné rady, prečo  a práve kvôli čomu si vybrať práve také čelo, ktoré by vyhovovalo  ako Vášmu komfortu tak aj dizajnovo  zapadlo do interiéru.

Materiál  z akého je posteľ vyrobená je prvým aspektom k doladeniu, k dokombinovaniu celkového výzoru postele. Ale nie je to pravidlom. Záhlavie – čelo postele by malo byť dostatočne vysoké, vyvýšené, čím nám dodá pocit bezpečia, dokonalé zastúpi funkciu operadla napr.pri pohodlnom si čítaní alebo zabráni padaniu vankúšikov.3

Ak máme momentálne posteľ bez čela, alebo máme starú posteľ s nezaujímavým alebo nudným čelom , môžme si čelo vymeniť, poprípade vytvoriť alebo priamo zakúpiť, čím v konečnom dôsledku docielime efekt novej postele.

drev.pPri drevených posteliach máme možnosť si čelo vyskladať. Obľúbené sú klasické drevené čelá.

6           5           4

Tie sú  dostupné v rôznych tvaroch, rozmeroch a farebných  prevedeniach. Pri týchto drevených posteliach určite oceníme ľahkú údržbu, ošetrenie či samotné čistenie, ktoré je v porovnaní s čalúnenými posteľami praktickejšie.

č.pČalúnené  postele majú zase iné pozitíva. Sú komfortnejšie, pohodlnejšie, mäkšie, aj keď na druhej strane menej praktické skrz ošetrenia. Ale keďže dnešná doba prináša novinky, nezabudlo sa ani na kvalitné poťahové látky, ktoré si s tým ľahko vďaka svojím vlastnostiam  poradia.

 

 

Pre nie veľmi rozhodných zákazníkov nám trh ponúka kombinované čelá, ktoré práve spájajú pohodlie s praktickosťou.2

Svojou praktickosťou sú obľúbené predovšetkým   čelá s úložným priestorom.

posteľ 1posteľ 6posteľ 5

Tie oceníme hlavne vtedy, ak nemáme miesto a priestor na nočné stolíky. Čelá s poličkami prístupné z boku alebo v predných častiach sú skvelým riešením ako získať úložné miesto pre svoje drobností.

                                                                                                Záverečnou čerešničkou pri výbere čiel k posteliam môže byť voľba modelov s integrovanými , dizajnovými svetlami. Tie sa umiestňujú vyššie nad hlavu, čím je svetlo lepšie rozptýlené.posteľ 3posteľ7

Ak má niekto pocit z príliš nudného čela svojej postele môže sa inšpirovať ponukou na internetových stránkach.Fantázii sa medze nekladú. A ak ste k tomu zručný  dokážete  si čelo hravo vyrobiť sám. Už si len správne vybrať z aktuálnej bohatej ponuky.    pekné čelo posteľ111     posteľ12posteľ 2posteľ4

Akú posteľ uprednostňujete vy? Môžte nám zaslať svoje postrehy a nápady.

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *