Tipy a triky ako urobiť spálňu priestrannejšou

spalňaVaša spálňa sa môže stať najobľúbenejšou izbou domu s niekoľkými jednoduchými radami, ktoré vám prinesú pocit väčšej miestnosti – najmä vtedy ak je teraz trochu preplnená. Zmeňte  obyčajné miesto  na spanie na vytúžený sen  pomocou týchto priestor šetriacich trikov.

komoda6

Vymeňte malý nočný stolík za komodu, ktorá poslúži rovnako dobre, avšak poskytne viac úložného priestoru.

Multifunkčné nočné stolíky

Vymeňte malé nočné stolíky, ktoré zväčša slúžia iba ako podstavec pre lampu za malé komody so zásuvkami. Tak poslúžia nielen ako miesto pre lampu, budík, okuliare či mobilný telefón,  ale aj ako odkladací priestor pre ponožky, spodnú bielizeň, kravaty, alebo dokonca svetre, takže môžete zmenšiť svoj bielizník a chaos v ňom.  Ak za nočné lampy nainštalujete zrkadlá, vytvoríte ilúziu priestoru tým, že priestor presvetlíte a odrazom v zrkadle miestnosť opticky zväčšíte.

postel so zasuvkami 1

Pod manželskou posteľou sa skrýva veľká plocha úložného priestoru.Vyberajte si preto postele s praktickým úložným priestorom.

zasuvka

Máte pod posteľou iba prach? Dnešný trh ponúka širokú ponuku zásuviek pod posteľ ako praktický odkladací priestor.

Choďte pod posteľ

Neporiadok je nepriateľom otvoreného priestoru, takže siahnite po zásuvkách pod posteľ (najlepšie sú na kolieskach). Sú skvelé na odloženie sezónnych vecí ako sú topánky, oblečenie či tašky. Zásuvky jednoducho zasuňte a môžete na veci zabudnúť, kým Vás von neprekvapí chladný deň – a zrazu sú veci ľahko po ruke, a nie niekde zastrčené.

stojan

Praktickým organizérom v šatníku je mobilný výškovo nastaviteľný stojan na oblečenie.

Využite skrine v predsieni

Väčšina skríň vo vstupnej hale či skrine na kabáty sú nie veľmi využitým priestorom. Za kabátmi a bundami je ideálna skrýša pre zriedka používané šaty a obleky. Toto je miesto pre ukladanie spoločenských šiat, smokingov a oblekov – čokoľvek, čo nemusíte použiť viac ako raz alebo dvakrát za rok. Ak máte v chodbe vstavané skrine alebo šatníky využite dvojradové stojany určené na zavesenie šatstva. Do zadnej časti tak môžete odložiť príležitostné oblečenie a prednej denne používané oblečenie.

Vyberte si rovnaké alebo podobné farby

ton v tone

Zladenie farieb tón v tóne opticky pridáva na priestore spálne.

Ľahkým vizuálnym trikom, ktorý otvára priestor je farebné zladenie  závesov so stenami a charakterom nábytku.  Svetlejšie farby vytvoria pocit väčšieho a otvorenejšieho priestoru. Najprv skúste  vyriešiť závesy na oknách tak, aby zodpovedali okolitej farbe. Ak máte v spálni malé kúsky nábytku či doplnky, ako sú stoličky, rámy, alebo drevené lampy, skúste vymeniť alebo prerobiť  na farbu, ktorá je o tón svetlejšia respektíve tmavšia, alebo im dať obľúbený a moderný metalický nádych. Napríklad, stoličky nastriekať  zlatoružovou farbou, aby tak zľahka vynikli oproti teplým karamelovým stenám a závesom na oknách.

 

postel so zasuvkami

Nábytok do malej spálne efektívne využíva každý centimeter.

Aby stena nezívala

Zíva stena prázdnotou? Častým nevyužitým priestorom je stena nad čelom postele. Využite ju na umiestnenie políc alebo skriniek. Dostupné sú aj celé zostavy nábytku vhodné do malej spálne. Tým uvoľníte priestor podlahy a budete sa môcť v miestnosti pohybovať voľnejšie.

Tento obsah bol zaradený v Tipy a triky. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *