Moderné sedačky a sedacie súpravy v roku 2021

Sedacia súprava je dominantným prvkom každej obývačky. Jej dizajn určuje štýl celej obývačky. Zaujíma Vás aké sú nové trendy v sedacích súpravách? Ako vyzerajú moderné sedačky a sedacie súpravy v roku 2021? Ukážeme Vám niekoľko noviniek.

Sedacie súpravy s kovovými nohami

Poviete si, že to nie je nič nové. Veď už to tu bolo minulý rok. Je to tak, ale pre moderné sedacie súpravy v roku 2021 používajú dizajnéri iný typ nôh. Sú to kovové nohy iných tvarov. Ťažko sa to opisuje, tak Vám to radšej ukážem.

Takýto typ kovových nôh mení celkový vzhľad sedacej súpravy. Už to nie sú malé nožičky skryté pod sedačkou. Je to výrazná konštrukcia, ktorá zasahuje do celkového dizajnu sedačky.

Moderná rohová sedačka s kovovými nohami
Zelená sedacia súprava v tvare U s kovovými nohami
Sedačka s kovovými nohami

Samotná sedacia súprava prinesie do Vášho interiéru mäkkosť a útulnosť prostredníctvom poťahovej látky, a zároveň nádych industriálneho štýlu vďaka kovovým nožičkám.

Sivá rohová sedacia súprava

Škandinávske sedacie súpravy

Škandinávsky štýl bývania patrí už niekoľko rokov k veľmi obľúbeným. Drevo, funkčnosť nábytku, čistota, dýchajúca podlaha, neutrálne farby. To sú základné charakteristiky severského, škandinávskeho štýlu. A presne v tomto duchu sú dizajnované  moderné sedacie súpravy pre rok 2021.

Sedacia súprava na vysokých nožičkách

Pre moderné sedacie súpravy v roku 2021 v škandinávskom štýle sú typické nožičky, zvyčajne drevené. Čisté línie sedacej súpravy bez výrazného prešívania a vankúšov.

Minimalistická rohová sedacia súprava
Smaragdová rohová sedacia súprava

Látkové sedacie súpravy

Pred nedávnom boli najvyhľadávanejšie sedacie súpravy v ekokoži. Ekokoža je symbolom elegancie. Sedacia súprava v ekokoži vnesie do interiéru nádych luxusu a keď obývačku doplníte lesklou obývacou stenou, bude Vaša obývačka skutočne klenotom Vášho interiéru. Posledné roky, ale ľudia viac vsádzajú na útulnosť, a zároveň jedinečnosť. A tak vyhľadávajú skôr látkové sedacie súpravy. Možno aj preto, že do popredia sa dostali farebné sedacie súpravy, a práve látky ponúkajú širokú škálu farieb.

Moderná prešívaná rohová sedacia súprava Don

Do úzadia ustúpili hrubé, tvrdé tkané látky a dali prednosť jemným látkam ako je semiš alebo zamat. A úplnou novinkou je menčester! Vynorili sa Vám spomienky na ,,menčestráky“?? Áno, presne táto látka je momentálne horúcou novinkou.

Sedacia súprava s menčestrovou látkou

Čo poviete? Táto sedačka rozhodne pôsobí veľmi moderne.

Smaragdová sedacia súprava

Pred rokom to bola modrá, teraz je to zelená sedacia súprava, ktorá je veľmi žiadaná. Ale aká zelená? Smaragdová, takže tmavozelená sedacia súprava je momentálne veľmi trendy. Táto farba je nositeľom elegancie a luxusu.

Tmavozelená sedacia súprava
Rohová sedacia súprava s taburetkou

Rohové sedacie súpravy

Čo sa týka tvarov, tu k veľkým zmenám nedošlo. Najobľúbenejšie sú stále rohové sedacie súpravy. Naďalej sa veľkej obľube tešia aj sedacie súpravy v tvare U.

Sivá rohová sedacia súprava
Moderná rohová sedacia súprava v tvare U

Prečo sú vlastne rohové sedacie súpravy tak obľúbené? Pohodlie. Rohové sedacia súpravy sú veľmi pohodlné. Predstavte si to pohodlie pri ležaní a sledovaní filmu. Pohovka by Vám takého pohodlie asi neposkytla, však? Pohovky sú zvyčajne kratšie alebo majú podrúčky na oboch stranách. Ležanie na pohovke nie je také pohodlné. Na rohovú sedaciu súpravu si môžete ľahnúť pokojne aj dvaja, alebo sedaciu súpravu rozložte, a celá rodina bude mať pohodlie pri sledovaní televízie.

Hnedá rohová sedacia súprava

V súčasnosti je stále veľmi obľúbený otvorený priestor v interiéri, prepojená obývačka s jedálňou a kuchyňou. Rohové sedacie súpravy sú skvelý prostriedkom na predelenie priestoru. Oddelí sa obývačka od jedálne či kuchyne, a to nielen opticky. Priestor obývačky tak bude pôsobiť jednotne a útulne. Vytvoríte tak ako keby samostatnú izbu v izbe. Čo si myslíte?

Ako oddeliť kuchyňu od obývačky

Moderné sedacie súpravy s HR penou

Počuli ste už o HR pene? Viete čo znamená táto skratka? HR pena je známa aj ako studená pena. Písmená HR sú skratkou pre výraz ,,High Resilient“ čo v preklade znamená vysoko odolná resp. vysoko pružná. HR pena sa vyrába modernou technológiou ,,za studena“. Pri výrobnom procese vznikajú v pene otvory, bunky. Vďaka tomu je pena vzdušná. Je teda skvelá aj z hygienického hľadiska.

Sedacia súprava s HR penou

HR pena je vysoko pružná, elastická, takže sa dokonale prispôsobí Vášmu telu. Práve preto sa s veľkou obľubou využíva pri výrobe kvalitných matracov, ale aj sedačiek. Vyznačuje sa aj tvarovou stálosťou, teda keď zo sedačky vstanete pena sa vráti do pôvodného stavu. To je skvelé! Sedenie na HR pene označujú výrobcovia ako stredne tvrdé.

Pohodlná sedacia súprava

Predstavte si teda, že z HR peny sa vyrábajú matrace, a zároveň sa používa aj na sedacie súpravy. To logicky znamená, že sedacia súprava Vám poskytne pohodlie postele. Určite to oceníte pri ležaní, leňošení, sledovaní filmu, relaxe.

HR pena sa v sedacích súprava najčastejšie kombinujú s pružinou Falista. Je to tzv. vlnovcová alebo vlnitá pružina. Pružiny Falista sú natiahnuté na sedačke priečne, čo zabezpečuje vyšší komfort a pružnosť. Sedenie je potom pohodlne mäkké. Pružina Falista sa používa pri výrobe sedačiek a kvôli jej dlhej životnosti.

Sedacie súpravy so sedením HR peny v kombinácií s pružinou Falista, patria momentálne k najkvalitnejším sedacím súpravám. Samozrejme, mäkkosť či tvrdosť sedenia je vždy individuálnou záležitosťou. Každý z nás si pod pojmom pohodlné sedenie predstaví niečo iné.

Prešívaná sedacia súprava

Dizajn, dizajn, dizajn. Veď čo iné by sa už pri sedacej súprave dalo meniť. 🙂 Ako som spomínala vyššie v článku, v tomto roku sú veľmi obľúbené sedacie súpravy v škandinávskom štýle. Teda čisté, jednoduché línie, sedacie súpravy bez vankúšov s drevenými nohami. V kontraste s touto dizajnovou čistotou prichádzajú výrobcovia sedacích súprav v roku 2021 aj s výraznejšími prvkami. Je to prešívanie. Môžete ho vidieť nielen na sedacej časti, ale napríklad aj na opierkach.

Prešívanie na vzor, teda kosoštvorce alebo len jednoduché vertikálne, či horizontálne prešívanie. Píšem jednoduché prešívanie, to je pravda, ale dodajú sedačke jedinečný vzhľad. Čo poviete?

Moderná prešívaná sedacia súprava

A na záver ešte moderná rohová sedacia súprav s výrazne prešívanou sedacou časťou.

Oslovili Vás tohto ročné trendy? Páčia sa Vám tieto sedacie súpravy alebo máte radšej klasiku? Napíšte nám svoj názor.

Tento obsah bol zaradený v Trendy nábytku, Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *