Moderné obývačky 2019

Moderné obývačky 2019

Módne trendy sa nevyhýbajú ani nábytku. Dizajnéri vyberajú farby a materiály, ktoré budú vládnuť v ponuke nábytku nasledujúce obdobie. Dnes Vám chcem ukázať čo je stále trendy a aké sú novinky.

 Sivé obývacie steny

Sivá je predstaviteľom industriálneho štýlu, ktorý je momentálne veľmi populárny. Betón a kov je základom tohto štýlu.


Sivá obývacia stena či kombinácia sivej a dreva je dnes vyhľadávaná.

Biele obývacie steny

Biela obývačka sa teší veľkej popularite už niekoľko rokov. Biele obývacie steny sú nositeľom nežnosti a čistoty v interiéroch. Biela reprezentuje jednoduchosť. Práve jednoduchosť v zariaďovaní je stále trendy, a preto aj biela obývacia stena je stále moderná.

Keď hovoríme o jednoduchosti v zariaďovaní interiérov, tak dizajnéri uprednostňujú minimalistický nábytok. Modernú obývačku tak dotvoríte výraznými doplnkami.
Ako má teda vyzerať moderná obývačka? Vítaná je minimalistická biela obývacia stena a farebné doplnky ako vázy, lampy, konferenčné stolíky. Modernosť prinesie do Vašej obývačky aj farebná sedacia súprava.

Lesklé obývacie steny

Už pri bielej obývacej stene sa stretávame s leskom. Áno, práve biela lesklá obývacia stena je top trendy. Lesklá plocha na nábytku opticky zväčšuje priestor, a zároveň priťahuje na seba pozornosť. Lesklé obývacie steny vnesú do Vašej obývačky nádych elegancie a luxusu.

Ak hľadáte lesklé obývacie steny, tak okrem bielej odporúčame čiernu obývacie stenu. Čierny lesk sa stane stredobodom pozornosti vo Vašej obývačke.

Lesklú čiernu obývaciu stenu je vhodné doplniť drevom. Je už na Vás či si vyberiete samostatne stojacu komodu alebo konferenčný stolík. Čierna si vyslovene pýta drevo.

Nové dekory dreva

Lesklé a biele obývacie steny sú na trhu už nejaký ten čas. Aké sú teda novinky v obývacích stenách? Výrobcovia a dizajnéri prichádzajú s novými odtieňmi a druhmi dreva. Dlhé obdobie vládol v nábytku Dub Sonoma. Je ešte stále pomerne obľúbený, zrejme vďaka svojej nadčasovosti a kombinovateľnosti. Dnes sa už objavuje aj tmavý Dub Sonoma.

Aktuálne sa paleta drevených dekorov veľmi rozšírila. Obľúbený je Dub zlatý či Dub Wotan, alebo výrazný Dub Lancelot.

Nové drevené dekory sú často kombinované práve s bielou či čiernou. Vzniká tak akési spojenie modernosti a tradičného dreva. Výsledok je ale úžasný. Každý z materiál vnáša do obývačky niečo osobité, a zároveň spolu vytvárajú kompaktný celok.

Geometrické tvary

Obývacia stena so závesnými vitrínami, policou a RTV skrinkou, to je už taká klasika. Okrem materiálov sa dizajnéri snažia priniesť novinky aj do dizajnu. A tu nastupujú geometrické tvary.

Otvorené police, pravidelne rozmiestnené či vertikálny drevený panel. Obývacej stene to dodá nový neobyčajný vzhľad.

Obývacie steny s podsvietením

LED osvetlenie sa teší svojmu rozmachu aj v nábytku. Najskôr to boli LED pásiky v kuchyni a momentálne sú trendy obývacie steny s podsvietením, ale aj sedacie súpravy či postele s LED osvetlením.

LED podsvietenie v obývačke je umiestnené v presklenej skrinke aby osvetlilo a zvýraznilo jej obsah.

Rohová obývacia stena

Rohová obývacia stena je naozaj novinkou. Poviete si, že vlastne akúkoľvek obývaciu stenu či sektorový nábytok do obývačky môžete rozmiestniť v rohu izby. Nás ale zaujala skutočne variabilná obývacia stena Vario.

Aká obývacia stena respektíve obývačka sa páči Vám?

Tento obsah bol zaradený v Trendy nábytku. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *