Podlahové kúrenie a nábytok

Podlahové kúrenie je ďalším efektívnym riešením vykurovania obytných priestorov a kancelárii. Pri tejto forme vykurovania nedochádza k víreniu prachu, nízka vlhkosť zamedzuje vzniku plesní, teplo z podlahy vyhreje celú miestnosť a zároveň ponecháva priestor voľný pre aktivity členov rodiny a zamestnancov. Správne uloženie vykurovacích trubiek a dodržanie montážneho postupu zaručí mať v izbe akýkoľvek druh nábytku.

Under-Floor schematic (550x456)

vrstvy uloženia podlahového kúrenia

underfloor_heating (600x450)

uloženie trubiek

 

Dôležité je si uvedomiť,že pri tejto forme vykurovania priestoru, ktoré nemusí byť iba podlahové, ale aj môže byť aj stropné, uložené v stene, je nevyhnutné zabezpečiť dostatočné odvetranie. Aj keď pri podlahovom vykurovaní neprichádza k cirkulácii vzduchu ako je to pri radiátoroch, aj v tomto prípade je dobré zabezpečiť cirkuláciu vzduchu napr. rozmiestnením nábytku, ponechaním minimálneho priestoru medzi stenou a skriňou. V prípade vstavaných skríň, vyrábaných na mieru, je pri montáži potrebné upozorniť a nezabudnúť, že v podlahe je vykurovací systém, aby nedošlo k jeho poškodeniu pri vŕtaní alebo inej nevhodnej manipulácii.

medium_3647 (350x204)

rozmiestnenie nábytku

full_2_8 (600x308)

rozmiestnenie nábytku

t_301300f (150x102)

klzák pod nábytok

 

klzak-pouzitie (640x354)

klzák

01_big

rohové klzáky

-klzak-s-klincom

klzák s klincom

Nemusíme mať obavy, čo s nábytkom, keďže je položený na podlahe pod ktorou je vykurovanie. Pri tejto forme nedochádza k markantnému prehriatiu podlahy, to by bolo predsa neúnosné ani na chodenie, alebo hranie sa povedzme našich najmenších, detí. Ak by sme mali predsa len pocit, že niekoľkoročné uloženie napr. veľkých skríň priamo jej spodnou doskou na podlahe, by mohlo viesť k vysušeniu, alebo plesní, je možné použiť klzáky minimálnych rozmerov. Tieto zabezpečia, že skriňa bude zdvihnutá iba nepatrne a zabezpečí sa tým aj cirkulácia vzduchu. Zároveň je to dobrý spôsob, ako z času na čas skriňu odsunúť a nepoškodiť jej spodný diel. Je potrebné však byť opatrný ak sa jedná o keramickú dlažbu. Ak tieto malé klzáky pri posúvaní narazia na špáru medzi dlažbou, môžu sa o ňu zachytiť a ulomiť, v najhoršom sa ulomiť s kusom dreva, v ktorom sú uchytené klincom.

Podlahové vykurovanie je systematické vyhrievanie priestoru, ktoré nahrieva podlahu a tým aj nábytok rovnomerne a plynule. Dotvára pocit príjemného tepla, ktoré neuškodí ani nábytku ani ničomu čo je na podlahe položené.

 

 

 

Tento obsah bol zaradený v Všeobecné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *